Їдемо у відпустку: як уникнути складнощів під час подорожі на море

Їдемо у відпустку: як уникнути складнощів під час подорожі на море
Автор Желізняк Олександр в Публікації/Соціальна правда

У літні місяці традиційно зростає попит на квитки до південних регіонів. «Народна Правда» вирішила з’ясувати ситуацію з квитками нинішнього року. Виявилося, що розумно спланувавши поїздку, можна уникнути великої кількості складнощів.

Укрзалізниця: робимо все, що можемо

Подорож влітку на море автобусом або потягом в усі часи була пов’язана з головною проблемою: як дістати квитки. Ще кілька років тому черги до залізничних кас інколи досягали неймовірних розмірів. Квитки на літні напрямки розліталися в перший день продажу – тобто за сорок п’ять днів до самої поїздки. Придбати квитки на зворотній шлях було неймовірно складно. Хоча у спекулянтів вони були практично завжди.

З введенням електронного бронювання та продажу квитків проблема дещо зменшилася. Але не зникла. Влітку купити квиток «сьогодні на сьогодні» на південь зараз так само нереально. Але, цілком можливо за тиждень – десять днів до поїздки.

Наприклад, на сайті продажу електронних квитків «Укрзалізниці» вільні «тікети» до Одеси (потяг Інтерсіті) можна знайти, починаючи з 21 липня. Причому, якщо на цей день пропонуються тільки квитки на поїзд «Інтерсіті», то вже з наступного – на інші поїзди (цей матеріал готувався 17 липня!). Чим більше «плече» планування, тим більшим є вибір.

«Безумовно, щоб не відчувати незручностей, ми рекомендуємо пасажирам заздалегідь планувати подорож, – розповіли в «Укрзалізниці». Краще планувати виїзд не на «пікові дні» – тобто на п’ятницю-неділю, а на будні. Та, звісно, купувати заздалегідь квитки не тільки «туди» а й «назад».

Втім, наприклад, до Бердянська чи тієї ж популярної Затоки, навіть плануючи заздалегідь, дістати квитки вкрай складно. Просто тому, що поїздів туди ходить набагато менше, ніж до тієї ж Одесу. Наприклад, «Народна Правда» знайшла 2 купейних квитки на Бердянськ на 25 липня. На 1 серпня залишилося п’ять квитків, на 2-е – десять, тощо. У Затоку (Кароліно-Бугаз) потрапити трохи легше – за десять днів до поїздки певна кількість квитків ще залишалася.

На питання, чи планується ввести на особливо затребувані маршрути додаткові поїзди, в УЗ відзначили, що вводять такі поїзди «по можливості».

«Ми знаємо, які маршрути популярні та даємо додаткові потяги та вагони, – розповіли нам в УЗ. – Робимо все, що можемо. Але реалії пов’язані зі старінням парку техніки. Вже можна вважати досягненням, що ми меншим парком возимо таку ж кількість пасажирів».

Як розповіли в УЗ, щоб задовольнити попит, в «Укралізниці» скорочують простої вагонів. «Наприклад, нічні поїзди днем ​​стоять, але ми змінюємо логістику таким чином, щоб цей поїзд не стояв, а зробив рейс, може на короткий маршрут, та перевіз ще пасажирів», – розповіли в Департаменті інформаційної політики.

Також в УЗ купують нові вагони, в тому числі, місткі вагони-трансформери. Але процес триває повільно. «Минулого року ми купили 21 вагон-трансформер. На цей рік уклали контракт ще на 38 купейних та трансформерів. А також на 6 дизель-поїздів для «електричок». Але чи зможемо ми їх купити – невідомо. Тендер постійно блокують», – відзначили в УЗ.

Автоперевізники: так ви сьогодні їхати будете чи як?

Якщо з квитками на поїзд не виходить, можна звернути увагу на автобусні перевезення. Перевізники – починаючи з великих компаній з парком в десятки автобусів і закінчуючи ПП з одним «бусиком» готові відвезти вас на південь хоч сьогодні. «Народна Правда» легко знайшла квитки на сьогоднішній день (17 липня) до Одеси – відразу у кількох великих і дрібних перевізників. Були у продажу також квитки до Запоріжжя, звідки курсують автобуси до Бердянська. Забронювати і сплатити їх можна через інтернет. Один з дрібних перевізників навіть пропонує квитки прямо в Затоку. Дзвонимо по знайденому в Facebook телефону перевізника.

-Доброго дня! А на яке найближчим число можна придбати два квитки до Затоки?

-Вам на сьогодні?

-А що, на сьогодні теж є?

-На сьогодні є пара, на завтра теж є. Ви скажіть, на яке вам число, а я в зошиті подивлюся точно. Назад теж відвеземо.

-Тобто до вас просто можна приходити і їхати? Або краще заздалегідь бронювати.

-Краще заздалегідь я запишу. Так ви сьогодні їхати будете чи як?

Як розповіла нам маркетолог компанії «Автолюкс», що здійснює рейси, в тому числі, в південному напрямку, Наталія Діденко, автоперевізники збільшують влітку кількість рейсів на південь. «Наша компанія збільшує кількість рейсів відсотків на 30-40. Якщо не справляємося з пасажиропотоком, даємо автобуси наших партнерів. Стосовно нових маршрутів, в тому числі в літній сезон, то ми за те, щоб розширювати географію. Ми розглядаємо Миколаїв, Бердянськ, Херсон. Але це не робиться швидко. Потрібен час та, звичайно, повинен дозволяти автопарк. Кількість автобусів має збільшуватися. Це процес, в якому ми перебуваємо».

Отже, головне правило – заздалегідь планувати поїздку і не обмежувати її вузловим пунктом для пересадки, діючи за принципом: «дістався Одеси, Запоріжжя, Маріуполя – то й до Затоки з Бердянськом якось доберуся». Тому що ці кілометри до кінцевої точки через відсутність квитків на приміські маршрути можуть створити найбільшу кількість проблем. Забронювати квитки на приміські маршрути буває важче, ніж на міжміські. Але можливо. Слід витратити деякий час в інтернеті, зателефонувати на автостанції або безпосередньо перевізникам й проблему вільних місць в приміському автобусі буде вирішено. В найгіршому випадку, можна звернутися за допомогою через соціальні мережі до місцевих мешканців. Як показує практика, вони підкажуть, яким чином краще дістатися до точки призначення.

Згадуючи про подорожі, слід пам’ятати також про нові можливості, які отримали мандрівники. Мова про численні інтернет-сервіси, що дозволяють відправитися в поїздку на попутному автомобілі. Зрозуміло, Blablacar або «Попутка» – не кращий варіант для сімейної поїздки з дітьми. Втім одиноких мандрівників або, якщо зовсім немає вибору, – він цілком влаштує. Втім, і в цьому випадку потрібно якомога раніше та ретельніше спланувати поїздку.

Віталій Рябошапка

Джерело: Народна Правда