Жінки-смертниці з Росії готували теракти у Мосулі

Жінки-смертниці з Росії готували теракти у Мосулі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Іракські військові затримали в нещодавно звільненому від бойовиків “Ісламської держави” Мосулі групу з двох десятків жінок-смертниць, серед яких громадянки Німеччини, Росії, Туреччини, Канади та Лівії.

За попередньою інформацією, до групи жінок-смертниць входили п’ятеро громадянок ФРН, громадянки РФ, у тому числі з Чечні, Туреччини, Канади та Лівії, повідомляє “Народна правда” з посиланням на Deutsche Welle.

За даними іракського військового чиновника, жінки-смертниці ховалися в системі тунелів, побудованих бойовиками ІДІЛ. Під час затримання в них були знайдені натільні вибухові пристрої (пояси шахідів) та зброя для нападу на іракських військових.

Серед затриманих була як мінімум одна неповнолітня. Це 16-річна дівчина з Німеччини, яка протягом року вважалася зниклою безвісти.

Нагадаємо, що 9 липня прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді привітав іракські війська зі звільненням другого за величиною іракського міста Мосул від бойовиків терористичної “Ісламської держави”.

Раніше Збройні сили Іраку взяли під контроль в Мосулі руїни древньої мечеті, зруйнованої в цьому місяці бойовиками “Ісламської держави”. Це була одна з останніх точок, контрольованих бойовиками на території Мосула, умовної столиці ісламістів на території Іраку. Після взяття руїн “Ан-Нурі”, іракські війська продовжили бої з ісламістами в Старому місті – історичній частині Мосула.

14 липня Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй продовжила термін повноважень місії зі сприяння уряду Іраку ще на один рік – до 31 липня 2018 року.

Джерело: Народна Правда