Стало відомо, про що говорили в Мінську в рамках ТКГ

Стало відомо, про що говорили в Мінську в рамках ТКГ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Мінську відбулося чергове засідання на рівні Тристоронньої контактної групи. Обговорювалися питання звільнення заручників і доступу СММ ОБСЄ, особливо з урахуванням дедалі частіших актів агресії до спостерігачів з боку бойовиків. Про це розповіла прес-секретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми, Дарка Оліфер.

«На території ОРДЛО патрулі СММ знову і знову стикаються з агресією і погрозами на свою адресу. Залишаються безкарними винні в загибелі представника місії в квітні 2017 року. Ми вимагаємо знайти і покарати причетних до цієї трагедії. Ми наполягаємо на допуск СММ до всієї території ОРДЛО, зокрема, до всієї лінії українсько-російського кордону. Розцінюємо недопуск і насильство по відношенню до СММ ОБСЄ як цілеспрямовані зусилля з примусу місії до припинення своєї діяльності в ОРДЛО», – написала Оліфер, передає «Народна Правда».

Стало відомо, про що говорили в Мінську в рамках ТКГ

У засіданні гуманітарної підгрупи взяла участь уповноважений ВР України з прав людини Валерія Лутковська. У цій підгрупі йде робота з узгодження списків людей, які повинні бути звільнені.

Оліфер також зазначила – «Українська сторона надала інформацію про осіб, причетних до кримінальних злочинів і не мають відношення до конфлікту. Є домовленість про те, що цих людей не буде в списках, запитуваних ОРДЛО».

Крім того, вона додала, що Україна отримала від ОРДЛО офіційне підтвердження про утримання 70 осіб з 132, яких Київ вимагає звільнити. «Найближчим часом чекаємо підтвердження утримання ще 6 осіб, в тому числі, і журналіста Станіслава Асєєва (Васіна)», – повідомила Оліфер.

Раніше повідомлялося, що представник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік повідомив інформацію про дату та формат майбутніх переговорів в рамках «нормандської четвірки».

Джерело: Народна Правда