Тимчук розповів, як потрібно карати держслужбовців з подвійним громадянством

Тимчук розповів, як потрібно карати держслужбовців з подвійним громадянством
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Правда про чиновників

Народний депутат України Дмитро Тимчук заявив, що в країні давно існує проблема з подвійним громадянством, і український уряд прекрасно знає про неї, проте не поспішає її вирішувати. За його словами, це питання необхідно врегулювати на законодавчому рівні, так як деякі держслужбовці вміло користуються цим.

В інтерв’ю виданню «Народна Правда» Тимчук зазначив, що Конституція передбачає лише «єдине громадянство», але Російська Федерація знайшла шлях, як обійти її.

Loading...

«Існує думка, що в Україні заборонене подвійне громадянство. Це не зовсім так, – розповів Тимчук. – Конституція передбачає лише «єдине громадянство». Це означає, що регіони не можуть надавати якесь своє громадянство, відмінне від українського. Цим користувалася Росія».

Народний депутат вважає, що питання «потребує врегулювання на законодавчому рівні в цілому». «Думаю, найбільш логічний шлях – заборонити подвійне громадянство хоча б держслужбовцям. З усіх пропозицій, які надходили останнім часом, мені найбільше сподобалася пропозиція вносити в електронну декларацію, яку заповнюють держслужбовці, відомості про подвійне громадянство. Людина, яка заповнює цю декларацію, буде розуміти, що за недостовірні дані може бути притягнута до відповідальності», – сказав народний депутат.

Хоча подвійне громадянство в Україні не заборонено, згідно із законодавством, отримання іноземного громадянства є підставою для позбавлення громадянства України. В останній раз президент Петро Порошенко на цій підставі позбавив українського громадянства цілу групу осіб, включаючи народного депутата Андрія Артеменка та депутата Одеської міської ради Олександра Боровика.

Нагадаємо, раніше екс-розвідник пояснив, чому РФ зробила «подарунок» для зрадників України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...