Антирейдерська рокіровка в Мін’юсті: Петренко зробив суперечливу заяву

Антирейдерська рокіровка в Мін’юсті: Петренко зробив суперечливу заяву
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У вівторок, 25 липня, міністр юстиції Павло Петренко представив свого нового заступника з питань державної реєстрації Олену Сукманову. В обов’язки пані Сукманової також буде входити керівництво Комісією з розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції або, як її інакше називають – Комісією по боротьбі з рейдерством.

Представляючи нового заступника, Павло Петренко наголосив на важливості роботи Комісії. За його словами, завдяки роботі цього органу, вдалося врятувати від рейдерів 150 громадян в Кіровоградській області, а також 52-х власників квартир в одному з житлових будинків Києва. А за словами самої Олени Сукманової, в результаті прийняття так званого антирейдерського законодавства, восени 2016 року, скарги до Мін’юсту на незаконне переоформлення власності практично зникли. Сама ж Комісія по боротьбі з рейдерством також була створена в кінці 2016 року.

Попередній заступник міністра юстиції і колишній голова Комісії Павло Мороз, як уже повідомляла «Народна Правда», був звільнений з займаної посади 4 липня відповідно до поданої заяви. На запитання кореспондента «Народної Правди» про причини звільнення, Павло Петренко пояснив, що воно було пов’язане з бажанням Мороза повернутися в приватний бізнес, звідки він прийшов на державну службу майже два роки тому.

«Він зробив великий внесок в розробку нового законодавства. Зокрема, брав активну участь у створенні антирейдерського закону. Я дуже вдячний Павлу за його роботу. На моє прохання залишитися на посаді заступника міністра, він пред’явив свої аргументи і я прийняв його рішення», – пояснив міністр Петренко.

У той же час, за інформацією «Народної Правди», представники 13 компаній малого і середнього бізнесу звернулися до НАБУ та САП з проханням перевірити законність дій Павла Мороза і членів його Комісії, котрі займалися перереєстрацією прав цих компаній на користь великого агрохолдингу «Мрія». Сам же пан Мороз був звільнений від займаної посади за результатами службової перевірки цих заяв, а з боку Національного Антикорупційного Бюро ведеться слідство в рамках кримінального провадження щодо незаконних та корупційних дій колишніх посадових осіб Міністерства юстиції України.

Разом з тим Павло Петренко спростував наявність кримінальних справ стосовно посадових осіб Мін’юсту. «Мені невідомо про існування кримінальних справ щодо членів Комісії», – підкреслив міністр, відповідаючи на запитання «Народної Правди».

Ця відповідь ставить під сумнів щирість міністра, оскільки відомо, що 16 лютого 2017 року ТОВ «Колос Агро Шумськ» в Тернопільській області звернулося до генпрокурора Юрія Луценка із заявою про вчинення злочину членами Комісії, котрі, зловживаючи своїм службовим становищем, позбавили ТОВ «Колос Агро Шумськ» права оренди на земельні ділянки площею близько 1000 га.

А 20 березня 2017 року Печерський суд зобов’язав ГПУ внести відомості про цю справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань і почати по ньому досудове розслідування.

Антирейдерська рокіровка в Мін’юсті: Петренко зробив суперечливу заяву

Антирейдерська рокіровка в Мін’юсті: Петренко зробив суперечливу заяву

Джерело: Народна Правда