МЗС РФ оприлюднило ультиматум до США щодо санкцій та дипломатів

МЗС РФ оприлюднило ультиматум до США щодо санкцій та дипломатів
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини/Політична правда

У Кремлі оперативно відреагували на нові американські санкції, опублікувавши грізну заяву в кращих традиціях радянських часів. Вашингтон звинуватили в русофобії і небажанні діалогу, а також виставили вимоги щодо скорочення дипкорпусу.

27 липня Конгрес США завершив процедуру голосування за новим законом, що посилює санкції відносно Росії. Як заявляють в МЗС РФ, це «ще раз підтверджує крайню агресивність Сполучених Штатів в міжнародних справах», повідомляє Народна Правда з посиланням на сайт відомства.

У МЗС РФ запевняють, що Росія робила і робить все можливе, щоб нормалізувати двосторонні відносини, розвивати зв’язки і співробітництво з США з найважливіших питань міжнародного порядку денного. Там впевнені, що у Вашингтоні шукають «надумані приводи» для погіршення відносин між країнами, ігноруючи Віденську конвенцію про дипломатичні зносини та «загальновизнану дипломатичну практику». «Останні події свідчать про те, що у відомих колах Сполучених Штатів закріпилися русофобія і курс на відкриту конфронтацію з нашою країною», – заявили в російському зовнішньополітичному відомстві.

У заяві МЗС РФ також містяться виражені в ультимативній формі вимоги. Одна з них стосується припинення використання ряду об’єктів на території РФ, крім того, мова йде про скорочення американського дипломатичного персоналу в Росії. «Пропонуємо американській стороні до 1 вересня ц.р. привести кількість дипломатичних і технічних співробітників, що працюють в посольстві США в Москві, в генеральних консульствах в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоці, у точну відповідність з числом російських дипломатів і співробітників технічного персоналу, які знаходяться в США. Це означає, що загальна кількість персоналу, зайнятого в американських дипломатичних і консульських установах в Російській Федерації, скорочується до 455 осіб. У разі нових односторонніх дій американської влади по скороченню чисельності наших дипломатів в США за цим піде дзеркальна відповідь. Російська сторона припиняє з 1 серпня використання посольством США в Росії всіх складських приміщень на Дорожній вулиці в Москві і дачі в Срібному бору», – йдеться в офіційній заяві МЗС РФ, опублікованій в п’ятницю. У відомстві також залишили за собою «право в порядку взаємності і на інші заходи, які можуть зашкодити інтересам США».

Нагадаємо, в ніч на п’ятницю Сенат США підтримав введення нових санкцій проти Росії, КНДР і Ірану, тепер справа залишилася за візою президента Дональда Трампа.

Джерело: Народна Правда