Переможцем конкурсу до Верховного Суду став «кіборг», котрий захищав Донецький аеропорт

Переможцем конкурсу до Верховного Суду став «кіборг», котрий захищав Донецький аеропорт
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України затверджений рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Затвердження відбулося у четвер, 27 липня, на пленарному засіданні, проведеному ВККС задля відбору переможців конкурсі.

Як повідомляє прес-служба ВККС, згідно рішення було обрано 120 осіб, котрі стали переможцями конкурсу. Серед них – судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем, передає «Народна Правда».

Loading...

«Серед переможців конкурсу ми бачимо професорів та викладачів вищих навчальних закладів, суддю-добровольця, який боронив Донецький аеропорт, правозахисників з досвідом роботи в Європейському суді з прав людини, адвокатів, які отримали освіту в провідних міжнародних університетах. Сподіваюсь, що вже незабаром, вони стануть новими обличчями українського правосуддя», – зазначив Голова ВККС Сергій Козьяков.

Конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися для участі у конкурсі 1436 особи, 846 осіб подали документи на участь, з яких до конкурсу було допущено 653, з них 625 – до проходження кваліфікаційного оцінювання.

Під час оцінювання учасники конкурсу склали професійні та психологічні тести, пройшли перевірки Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції, Громадської ради доброчесності тощо.

ВККС провела співбесіди у колегіях з 381 кандидатом.

За результатами конкурсного добору Вища кваліфікаційна комісія суддів надішле до Вищої ради правосуддя рекомендації про призначення 120 кандидатів суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду (адміністративного, господарського, кримінального та цивільного), по 30 суддів у кожному з перерахованих судів.

Всі конкурсні процедури були розроблені та реалізовані за участі та підтримки українських та міжнародних експертів, в тому числі Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та USAID «Нове правосуддя», «ОС Україна».

«Конкурс до нового Верховного Суду – безпрецедентна за масштабністю та прозорістю подія. Це реальний результат масштабної судової реформи, що розпочалася два роки тому. Комісія вітає переможців конкурсу. Ми вдячні кожному, хто разом з нами пройшов цей непростий шлях», – підсумував Голова ВККС Сергій Козьяков.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...