“Центренерго” уклало угоду про імпорт 700 тис. тонн вугілля зі США

”Центренерго” уклало угоду про імпорт 700 тис. тонн вугілля зі США
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

ПАТ Центренерго уклало контракт із американською компанією Xcoal Energy and Resources на імпорт 700 тисяч тонн вугільного палива. Перше судно обсягом 85 тисяч тонн має прибути в порт «Южний» вже на початку вересня. Контракт укладено на основі домовленостей між Президентами України та Сполучених Штатів, досягнутих під час візиту Петра Порошенка до США.

Контракт на постачання американського вугілля було підписано у понеділок, 31 липня в.о. генерального директора ПАТ “Центренерго” Олегом Коземко та виконавчим директором компанії Xcoal Energy and Resources Ерні Трешером у Посольстві США в Україні, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на прес-службу “Центренерго”.

Loading...

Все законтрактоване американське вугілля планується відвантажувати на потреби Трипільської ТЕС, що дозволить електростанції відновити роботу і стабільно працювати протягом осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, українські експерти в енергетичній сфері сумніваються в економічній доцільності укладення угоди про імпорт вугілля з США через дуже високу ціну на нього та відсутність держрегулювання в цій сфері.

Нагадаємо також, Україна подвоїла імпорт кам’яного вугілля та антрациту, а найбільшими постачальниками вугілля для України стали Росія (52%), США (25,5%) та Канада (7%).

Крім того, міністр енергетики Ігор Насалик попросив Фіскальну службу конфіскувати вугілля з неконтрольованих владою районів Донбасу, що незаконно поставляється на територію країни.

Джерело: Народна Правда
загрузка...