Грибаускайте зробила гучну заяву про білоруську ядерну загрозу

Грибаускайте зробила гучну заяву про білоруську ядерну загрозу
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Росія може використовувати Білоруську атомну електростанцію в Островці, яка будується, як “неконвенціональну зброю”.

Про це заявила президент Литви Даля Грибаускайте під час зустрічі з віце-президентом США Майклом Пенсом, повідомляє  «Народна Правда» з посиланням на прес-службу литовського лідера.

Вона зазначила, що тверда позиція США щодо геополітичних енергетичних проектів Москви має виняткове значення в плані виникнення нової загрози – будівництва поблизу кордонів НАТО небезпечної Білоруської АЕС в Островці, яка може бути використана і як неконвенціональна зброя.

“Рішення США про санкції щодо Росії, що зачіпає й енергетичні проекти – це жорсткий сигнал про те, що потурання спробам Кремля використовувати своє становище в енергетичному секторі для маніпуляцій і втручання в політику інших країн не буде”, – наголосила президент Литви.

Будмайданчик Білоруської АЕС розташований біля північно-західного кордону Республіки Білорусь за 18 км від міста Островець Гродненської області, за 50 км від столиці Литви – Вільнюса.

Згідно з планами, перший блок АЕС повинен бути введений в 2019 році, другий – у 2020 році.

Нагадаємо, раніше про готовність використати ядерну зброю проти Росії заявляла прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей.

Також повідомлялося, що на військовому параді в Пекіні ядерною зброєю похвалився Китай.

Джерело: Народна Правда