СБУ звинуватила прокремлівського журналіста в держзраді

СБУ звинуватила прокремлівського журналіста в держзраді
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На Житомирщині СБУ припинила діяльність місцевого блогера-журналіста, яка шкодила інформаційній безпеці України. Журналіст починаючи із 2014 року на замовлення російських кураторів готував та поширював антиукраїнські матеріали.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на СБУ.

Loading...

Тематику та бажаний зміст матеріалів від пропагандистських державних російських інформагентств журналіст отримував поштою або на месенджер, іноді він сам обирав тему. Гонорари за публікації зловмисник отримував через міжнародні системи онлайн-розрахунків.

Підготовлені журналістом авторські статті, із потрібними кремлівським кураторам акцентами, публікувалися на шести Інтернет-сайтах, які адмініструвалися із РФ та тимчасово окупованих територій України. Показово, що на початку автор підписувався справжнім прізвищем, але згодом перейшов виключно на псевдоніми.

Під час досудового розслідування було проведено лінгвістичні і судово-психологічні експертизи текстів житомирського журналіста. Вони засвідчили їхній маніпулятивний вплив на свідомість читачів та підбурювання аудиторії на вчинення конкретних дій на шкоду суверенітету і незалежності нашої держави. За висновком експертів, матеріали за семантико-лінгвістичним наповненням також містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині країни та між Україною та сусідніми дружніми державами.

У рамках відкритого кримінального провадження, співробітники спецслужби провели санкціоновані обшуки за місцем проживання блогера. Під час них правоохоронці виявили комп’ютерну техніку з доказами листування з російськими кураторами та підготовки антиукраїнських матеріалів. Також вилучено копії укладених із державними інформаційними агентствами РФ угод на підготовку замовних статей, акти прийому-передачі робіт за обумовлений гонорар та банківські картки, на які перераховувалися гроші.

СБУ звинуватила прокремлівського журналіста в держзраді

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, з України депортували журналістку, яка працювала у пропагандистських ЗМІ Росії.

Нагадаємо також, служба безпеки України виявила на флеш-накопичувачі, вилученому у головного редактора інтернет-видання “Страна.ua” Ігоря Гужви, секретну інформацію Міністерства оборони.

Джерело: Народна Правда