Путін розпочав масово повертати на батьківщину біженців з Донбасу

Путін розпочав  масово повертати на батьківщину біженців з Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Росії Краснодарська організація «Центр розвитку регіону» виграла президентський грант на реалізацію програми «Репатріація біженців в Донбас». Проект, який буде реалізовуватися на території РФ, а також Донецької та Луганської областей, передбачає сприяння поверненню біженців на батьківщину, в тому числі і консультаційну допомогу з працевлаштування.

Проект буде реалізований на всій території РФ  “і російськомовного простору” (у формі дистанційних послуг і роботи), в тому числі на території Донецької та Луганської областей України, за винятком лінії зіткнення воюючих сторін, повідомляє “Народна правда” з посиланням на “Комерсант” .

Відзначається, що загальна сума фінансування програми становить 654 тис. руб., з яких в рамках гранту буде виділено 471 тис. руб.

“Багато з цих біженців розглядають своє перебування за межами регіону як тимчасовий захід, перебуваючи там у маргінальному положенні дискомфорту і психологічного стресу”, – стверджують автори програми.

На їхню думку, пише видання, більшість переселенців готові повернутися на батьківщину, якщо їм буде забезпечено роботу і житло в безпечних районах, але діяльність по поверненню ведеться непродуктивно, в результаті чого в місцях компактного розселення біженців виникає соціальна напруженість.

Нагадаємо, в Мінсоцполітики назвали  кількість вимушених переселенців з зони проведення АТО на Сході та анексованого Росією Криму, які знаходяться на офіційному обліку в Україні.

Європейський інвестиційний банк у рамках Надзвичайної кредитної програми з відновлення України планує  виділити 305 млн гривень на допомогу та підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Раніше про переселенців з тимчасово окупованих територій і про оновлену процедуру верифікації осіб, які перетинають лінію розмежування, розповів в інтерв’ю “Народної правди” заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

 

Джерело: Народна Правда