Радбез ООН ухвалив резолюцію по запобіганню передачі зброї терористам

Радбез ООН ухвалив резолюцію по запобіганню передачі зброї терористам
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 2370 (2017) щодо недопущення придбання терористами зброї, спрямовану на подолання постійної загрози виробництва, зберігання, передачі, придбання чи використання зброї терористичними групами.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на прес-службу Постійного Представництва України в ООН.

Loading...

Метою цієї резолюції є подальше підвищення ефективності заходів з контролю над озброєннями, здійснених на національному, регіональному і міжнародному рівнях з метою припинення незаконного використання стрілецької зброї і легких озброєнь, а також компонентів для виробництва саморобних вибухових пристроїв.

У своїй заяві делегація закликала до посилення експортного і прикордонного контролю, зокрема правил передачі зброї, військової техніки або чутливих матеріалів, а також зміцнення співробітництва правоохоронних і розвідувальних органів держав.

Крім того, окремо було звернуто увагу міжнародного співтовариства до продовження порушень міжнародного права Російською Федерацією, що поставляє на окуповану територію на сході України численні види зброї, які використовуються для проведення терористичних атак, в тому числі для збивання малайзійського рейсу МН17.

У зв’язку з цим українська делегація підкреслила необхідність посилення зобов’язань, підтверджених у прийнятій резолюції, про припинення підтримки терористів, а також важливість залучення до відповідальності тих, хто постачає зброю, фінансує або надає будь-яку іншу підтримку терористам.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Україна дала слушну пораду ООН у справі про MH17.

Нагадаємо також, постійним представником Російської Федерації при Організації Об’єднаних Націй і в Раді безпеки ООН призначений заступник міністра закордонних справ РФ Василь Небензя.

Крім того, Україна передала до Міжнародного суду ООН тисячі сторінок доказової бази щодо фінансування Росією бойовиків на Донбасі та правопорушень в Криму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...