НАБУ зробило нардепу Полякову останнє китайське попередження

НАБУ зробило нардепу Полякову останнє китайське попередження
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Національне антикорупційне бюро України з повагою та розумінням ставиться до почуттів осіб, стосовно яких детективи здійснюють досудове розслідування й будь-який громадянин України має право захищати свою честь та гідність у суді, висловлювати незгоду з діями правоохоронних органів, оскаржувати судові рішення у встановленому законом порядку. Однак, нескасоване рішення суду має бути виконаним.

Детективи НАБУ багаторазово та у різний спосіб інформували народного депутата про необхідність з’явитися для виконання рішення суду і вдягти електронний браслет. Умисне ж невиконання рішення суду, відповідно до ст.382 Кримінального кодексу України, тягне за собою кримінальну відповідальність, пише “Народна Правда”з посиланням на повідомлення НАБУ у Фейсбуці.

НАБУ зробило нардепу Полякову останнє китайське попередження

Нагадуємо, 19 червня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали 7 осіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За версією слідства, злочин вчинено за участі народних депутатів України. Наразі встановлена ймовірна причетність двох народних обранців – Максима Полякова та Борислава Розенблата. Дана операція відбувалась у співпраці з Федеральним бюро розслідувань (США) за участі спецагента НАБУ під прикриттям.

21 липня Солом’янський районний суд м.Києва визначив підозрюваному Максиму Полякову запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 304 тисячі гривень з обов’язком носіння електронного засобу контролю. Народний депутат заставу вніс, однак виконувати рішення в частині носіння електронного браслету публічно відмовився.

22 липня Поляков не з’явився в поліцію для отримання електронного браслета. НАБУ заявило, що має намір відкрити кримінальне провадження проти Полякова, якщо той не одягне електронний браслет. Сам депутат повідомив, що до нього з цього приводу ніхто не звертався.

1 серпня стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до суду з клопотанням про стягнення з народного депутата призначеної йому застави (304 тис. грн) до бюджету держави. Підставою для цього стало те, що Максим Поляков не виконав умови судового рішення щодо запобіжного заходу, зокрема, відмовився носити електронний браслет і здати паспорти.

Слідство встановило щонайменше п’ять епізодів злочинної діяльності, в результаті якої затримані особи, які, діючи в інтересах вказаних народних депутатів, отримали від представника іноземної компанії неправомірну вигоду на загальну суму понад 300 тис. дол. США. Ці кошти було використано для підготовки законопроектів, незаконного впливу на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, суду та прокуратури з метою безперешкодного ухвалення рішень на користь зазначеної іноземної компанії.

Джерело: Народна Правда