При Трампі йде реальна дискусія про зброю для України – Тимчук

При Трампі йде реальна дискусія про зброю для України – Тимчук
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

При президенті Трампі ведеться реальна дискусія про надання Україні летального озброєння. За часів керівництва Обами все було не так. Виділялися сотні мільйонів, які йшли на інструкторську підтримку України, а ось з наданням зброї не поспішали, щоб не дратувати Путіна.

Депутат українського парламенту і член Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Дмитро Тимчук в інтерв’ю «Народної Правді» вказав:

Loading...

«Попередня адміністрація діяла дуже хитро. При Обамі Конгрес стверджував обсяги військової допомоги Україні, йшлося про сотні мільйонів доларів. Адміністрація Обами направляла левову частку допомоги на інструкторську місію, а не на озброєння. Вони так задовольняли моральні потреби Конгресу і американського суспільства на допомогу Україні, але не дратували Путіна, сидячи на двох стільцях».

«Зараз, коли Трамп став президентом США, ми говоримо про речі, які були неможливі при Обамі – постачання летального зброї. Нинішня дискусія і документи – це вже прогрес», – додав нардеп.

При цьому Тимчук вважає, що США чудово уявляють, що потрібно українській армії:

«Давайте врахуємо, що з 2014 року тут працюють інструкторські місії США, які їдуть по лінії Європейського командування збройних сил США. Вони тут працювали, спілкувалися з військовими на всіх рівнях – від рядового-контрактника до начальника Генерального штабу, з тими, хто має досвід участі в бойових діях в АТО. Вони прекрасно розуміють, що собою являє наша угруповання на Донбасі, які у неї потреби і як можна підвищити її ефективність».

Тимчук також назвав важливі аспекти в зв’язку з можливим наданням Україні летального озброєння з США.

Разом з тим в США вже затвердили відповідний план.

Джерело: Народна Правда