Український політолог назвав єдиний фактор, який заставить Путіна піти з Донбасу

Український політолог назвав єдиний фактор, який заставить Путіна піти з Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Важкий стан російської економіки робить Росію подвійно небезпечною. Її ВВП є меншим, ніж в Італії. В основному це доходи від продажу сировини: нафти, газу, чорних і кольорових металів, міді, алюмінію тощо. І Росія дуже вразлива своєю залежністю від імпорту. До того ж, її виробнича база руйнується, як і інфраструктура, за винятком хіба що військово-промислового комплексу. Таку точку зору висловив політичний оглядач Віктор Каспрук, додавши, що змусити Путіна піти з Донбасу може відключення російської банківської системи від міжнародної системи грошових переказів SWIFT.

Про це він написав в своїй статті для Радіо Свобода, передає “Народна правда”.

“Тому реальна загроза відключити російські банки від міжбанківської системи SWIFT могла б підштовхнути Путіна почати задумуватись над полишенням українських територій. Така комбінація сукупності крайньої слабкості в поєднанні з почуттям приниження і образ, вправно експлуатованих державною пропагандою в ЗМІ, робить Росію дуже небезпечним сусідом не тільки для України”, – пише Каспрук.

За його словами, більша частина Європи стала зоною потенційної загрози. Осадити ослабленого і дуже агресивного Путіна потрібно зараз, а не тоді, коли він почне вторгнення до європейських країн під якимось надуманим приводом.

“Але в Москві не можуть усвідомити, що Росія вже фактично програла спровоковану нею Холодну війну. Бо економічно і військово слабка держава, хоча вона видає за відновлення «національної гордості» агресію щодо своїх сусідів, не має жодних шансів силою диктувати світу свою волю”, – підкреслює політолог.

Каспрук наголошує, що Ахіллесовою п’ятою Російської Федерації є підірваний стан її економіки. І врятувати її від остаточного банкрутства міг би тільки економічний геній, а не такий “воєначальник”, яким є Путін.

Нагадаємо, російський публіцист Віктор Шендерович назвав єдиний спосіб для Путіна втриматися при владі.

Також відомий російський блогер заявив, що новими санкціями проти РФ російським олігархам дали сигнал на усунення Путіна від влади.

Також стало відомо, що Трамп вимагає від Путіна по Донбасу.

Джерело: Народна Правда