Стало відомо про злочинні домовленості між членами НКРЕ для проштовхування формули “Роттердам+”

Стало відомо про злочинні домовленості  між членами  НКРЕ для проштовхування  формули “Роттердам+”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда
Національне антикорупційне бюро підозрює членів НКРЕ в злочинних домовленостях для затвердження формули розрахунку вугілля “Роттердам+”, що спричинило зростання вартості електричної енергії  і завдало збитків споживачам електроенергії.

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського райсуду Києва від 10 липня, передає “Народна правда” з посиланням на  ЛІГА.net.

НАБУ направило до суду ряд клопотань, якими просило допустити детективів до банківських документів “Центренерго” і “Дніпроенерго” для перевірки обґрунтованості затвердження формули “Роттердам+”.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що голова і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року під час розробки порядку формування оптової ринкової ціни (“Роттердам+”) забезпечили включення в нього явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовий ринок”, – йдеться в ухвалі суду.

Суд відхилив всі клопотання НАБУ.

Бюро проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП, які в 2016 році брали участь в ухваленні постанови № 289 “Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії” (формула “Роттердам+”).

На думку слідчих, це призвело до економічно необґрунтованого збільшення ціни покупки електроенергії ДП Енергоринок у енергогенеруючих компаній.

НАБУ також вважає, що посадові особи НКРЕКП, діючи умисно в інтересах генеруючих компаній на виконання злочинних домовленостей, використовуючи необґрунтовану формулу розрахунку вартості енергетичного вугілля, здійснили розрахунки прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії за завищеною вартістю енергетичного вугілля на 2-4 квартали 2017 року.

“Це дозволило генеруючим компаніям теплових електростанцій отримати надприбутки з виробництва та подальшого продажу електричної енергії на оптовий ринок електроенергії, а споживачі е/е безпідставно понесли витрати на її покупку”, – йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив про плани Міненерго до кінця 2019 року остаточно відмовитися від вугілля антрацитової групи. 

Також стало відомо, що компанія Ріната Ахметова ДТЕК переплачує за російське вугілля дорожче, ніж воно коштує в Україні,  і дорожче, ніж воно коштує на біржі в Роттердамі.

Також повідомлялося, що українське державне ПАТ “Центренерго” уклало з американською компанією Xcoal Energy & Resources контракт на поставку до кінця року 700 тисяч тонн вугілля. Перше судно з 85 тис. тонн вугілля має прибути в порт “Південний” (Одеська область) вже на початку вересня.

Відповідно до умов контракту, до кінця вересня прибудуть наступні 120 тис. тонн. Загалом, до кінця 2017 року буде доправлено близько 700 тис. тонн вугілля зі США.

Джерело: Народна Правда