Олексій Арестович про повномасштабний наступ ЗСУ: Це поєднання чотирьох чинників

Олексій Арестович про повномасштабний наступ ЗСУ: Це поєднання чотирьох чинників
Автор Желізняк Олександр в Публікації/Соціальна правда

Про можливий наступ наших військ на бойовиків «Л/ДНР» говорили джерела “Народної Правди” в спецназі, а спікер Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко навіть заявляв про те, що бойовики тренуються евакуюватися.

Військовий оглядач Олексій Арестович в інтерв’ю “Народній Правді” розповів про перспективи наступу української армії після “хлібного перемир’я”

Loading...

– Як Ви вважаєте, якою буде подальша тактика ЗСУ?

– Окопна війна триватиме. Ворог несе більші втрати, ніж ми. Так що, я думаю, далі будемо мучити бойовиків та “ихтамнетов” короткими нападами та доводити їх втрати до неприйнятного рівня. Якщо зараз в Україну піде західна зброя, що не виключено, то втрати бойовиків і російських військовослужбовців будуть ще більшими та болючішими.

Олексій Арестович про повномасштабний наступ ЗСУ: Це поєднання чотирьох чинників

– Відповідь РФ очевидна? Вони перекинуть свою найсучаснішу зброю бойовикам і особовому складу армії РФ, який воює на Донбасі …

– Вони застосовують це вже з 2014 року. Єдине, що вони можуть “додати” – авіацію та оперативно-тактичні ракети, але це вже буде відкритий напад на Україну з дуже болючими наслідками для самої Росії. По-перше, відбудеться негайна мобілізація українського суспільства, а по-друге, буде реакція міжнародної спільноти у вигляді дуже серйозних санкцій. Чи готовий до такого Путін? Я дуже сумніваюся.

– Олексій, було багато інформації про можливий наступ ЗСУ після “хлібного перемир’я”. Як ви розцінюєте цю можливість?

– Я вважаю, що ми не будемо наступати. Ми не готові.

– Чому? Яка причина?

– Там кілька причин. Взагалі, для того, щоб наступати на окуповані райони Донбасу, має зійтися чотири фактори: сприятлива зовнішня і внутрішня політичні ситуації, нестабільна ситуація в самій Росії та вигідна нам ситуація на окупованих територіях. Поки що жоден з чотирьох цих факторів не збігається.

– Розшифруйте, будь ласка.

– Міжнародні партнери України повинні гаряче схвалювати потенційний наступ ЗСУ на бойовиків або ставитися до цього абсолютно байдуже, Росія повинна знаходиться у передреволюційному стані, в ОРДЛО – народні повстання або гострі невдоволення, а українське суспільство готове до масштабного наступу і ціни, яку доведеться заплатити за нього. Якщо хоча б три, або, в крайньому випадку, два цих чинники зійшлися б, можна було б говорити про потенційний наступ. Поки ж цього немає. Більш того, російська армія зараз проводить масу масштабних навчань, полки знаходяться в розгорнутому стані і готові до застосування. Тобто, армія РФ в серпні традиційно знаходиться на піку своєї боєздатності. Хто буде наступати в такий час?

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...