Сила в правді

Навігація

Бенкет людожерів: за одиночний пікет окупанти познущалися над тяжкохворим 76-річним кримським татарином

Бенкет людожерів: за одиночний пікет окупанти познущалися над тяжкохворим 76-річним кримським татарином
в Публікації/Соціальна правда

Восьмого серпня Сервера Караметова затримали біля будівлі «Верховного суду Криму». Чоловік стояв з плакатом, на якому був напис: «Путін, наші діти – не терористи!» та «Досить звинувачувати кримських татар!»

“Народній Правді” вдалося кілька хвилин поспілкуватися з Сервером Караметовим, котрий вийшов на одиночний пікет в Сімферополі на підтримку кримськотатарських політв’язнів.

Сміливість літньої людини обійшлася йому в 10 тисяч рублів штрафу (за несанкціонований мітинг), а вінцем “правосуддя” російських окупантів Криму став тюремний термін для Сервера Караметова за … непокору поліцейським під час арешту.

«Сервер аг’а – дуже літня людина з розладом опорно-рухового аппарату та масою вікових захворювань, крім того, у нього помітні ознаки паркінсонізму, – розповів «Народній Правді» український кінорежисер Валерій Балаян, котрий був на «суді» захисником Сервера Караметова. – Коли Сервер аг’а починає хвилюватися, він мимоволі робить помахи руками, переривчасті рефлекторні рухи. І ось ці рухи російські силовики «оформили», як злісну непокору, присудивши Серверу десять діб арешту. А «суддя», незважаючи на всі медичні документи про хвороби Сервера, порахувала його абсолютно здоровим. Скажіть, яку непокору двом поліцейським може чинити цей змарнілий старий, котрий важить, напевно, кілограмів сорок?!»

Бенкет людожерів: за одиночний пікет окупанти познущалися над тяжкохворим 76-річним кримським татарином

Як розповідають очевидці затримання і “процесу” над Сервером Караметовим, російські поліцейські протримали старого майже три години в машині, біля будівлі “суду”, а його прохання зводити в туалет і дати можливість випити води та пігулки – дуже «ввічливо» ігнорували.

«Мені десять тисяч рублів штрафу хочуть присудити, – по телефону, на суміші російської, української та кримськотатарської мов пояснював “Народній Правді” сам Сервер Караметов. – За що?! Я не розумію. Я нікому зла не зробив».

Як розповідає захисник старого Валерій Балаян, Сервер Караметов дуже погано розмовляє російською мовою, і дуже погано чує.

«Він довго не міг осмислити, що його на десять діб садять в тюрму, він повертався до всіх в залі “суду” та питав: “Гроші? Гроші платити треба?”, – каже Валерій. – Через дівчат, кримських татарок, йому пояснили, що сталося. Він просто сів на стілець, поклав голову на руки і так мовчки сидів. Над ним стояли чотири бугая, “судові пристави”, ніби цей старий кудись може втекти!»

Бенкет людожерів: за одиночний пікет окупанти познущалися над тяжкохворим 76-річним кримським татарином

Як розповідають очевидці, шоком став “вирок” не тільки для самого Караметова, але і для його синів і близьких людей, що кинулися купувати ліки, які старий п’є кожні кілька годин, щоб передати їх до в’язниці. Серед поліцейських, як кажуть очевидці, виявивлася одна «напівпорядна людина», яка погодилася передати Караметову необхідні у в’язниці речі та ліки.

Нагадаємо, 4 серпня “суд” окупаційної влади Криму засудив на 3 роки і 7 місяців кримчанина, українського патріота, котрий вивісив український прапор над своїм будинком в Криму і табличку “вулиця Героїв Небесної сотні”.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Публікації

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: