Сила в правді

Навігація

Юрій Карін: Російськими ППО в Білорусі командуватиме Лукашенко, а не Путін

Юрій Карін: Російськими ППО в Білорусі командуватиме Лукашенко, а не Путін
в Блоги/Політична правда

Президент Путін попросив Держдуму ратифікувати законопроект, який дозволяє використовувати сили ППО на кордоні Білорусі та України. Документ був опублікований 9 серпня 2017 року. Це рішення Путіна викликало цілий ряд обговорень і відгуків. Як політологічних, так і військових експертів.

Нагадаємо, протокол про спільну охорону повітряного простору між Білоруссю і РФ був підписаний 2 листопада 2016 року в місті Мінську. Тепер справа за ратифікацією. У тому, що підконтрольна Путіну Держдума ратифікує законопроект, сумнівів немає.

Юрій Карін: Російськими ППО в Білорусі командуватиме Лукашенко, а не ПутінЮрій Карін, головний редактор сайту «Інформаційний спротив»

Ратифікація цього документа – логічний крок в завершенні об’єднання систем ППО РФ і Білорусі. У ньому чітко прописані терміни і дотримані всі вимоги міжнародних документів, оскільки попередній акт уже морально застарів – з урахуванням міжнародної обстановки і реформування російської ППО в військово-космічні сили.

Знаково, що Путін передав документ на ратифікацію напередодні навчань «Захід-2017», коли в Білорусі буде перебувати кілька тисяч десантників ВС РФ. І якби документ містив всі забаганки кремлівського «фюрера», то не зрозуміло, чим би це все могло закінчитися. Ми б тоді могли розглядати найапокаліптичніші сценарії – Союзний договір між РФ і Білоруссю міг обернуться для останньої повзучою агресією з наступною анексією всієї держави. Або сама Білорусь в порушення конвенції ООН могла стати державою, котра надала в розпорядження іншої держави територію, яка використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави. Ну а хто міг бути цією третьою державою, ще те питання.

Про всяк випадок, розуміючи, що кремлівський «фюрер» остаточно злетів з котушок і використовує всі методи для утримання влади, суміжні держави посилюють заходи безпеки на період брязкання зброєю під прикриттям навчаннями «Захід-2017».

Але ратифікація нинішнього вигляду Угоди – не більше ніж технічне питання, оскільки в ньому немає ніяких поступок для отримання контролю над повітряним простором Білорусі, більше того – чіткіше виписані вимоги втягування країни в війни в «разі безпосередньої загрози агресії», а не умовний «загрозливий період». Російських баз на постійній основі або постійного перебування російських військовослужбовців на ротаційній основі в Білорусі щодо цього документа не передбачається.

Впертість «бацьки» в питанні потенційної втрати влади можна зрозуміти. Тут можна відзначити вельми знаковий момент з розряду «кремлівських хотілок», який РФ не вдалося реалізувати. З 2013 року мусується слух про створення російського авіаційного полку з 12 СУ-27 на території Білорусі, в Бобруйську, буквально в 400 кілометрах від кордонів ЄС і на невеликій відстані від кордонів України. Були вже навіть рухи на рівні російських уряду і МЗС. Але на це білоруська сторона не пішла. У 2016 році з аеродрому в Барановичах пішла ланка російських “СУшок”, які здійснювали з 2013 року спільне бойове чергування. А в панічних чутках серед населення вже доходило до того, що російські пілоти мало не отримували постійне житло в довколишніх до аеродрому населених пунктах.

Тобто, ціну договорів з Росією і наслідки розміщення російських військ на своїй території на прикладі Грузії та України вивчив не тільки Лукашенко, але і весь світ. І поблизу нашого кордону російські комплекси ППО будуть розгорнуті лише в тому випадку, якщо будуть продані Білорусі або надані в користування російською стороною. А за повітряним кордоном наших держав спостерігатимуть білоруські офіцери. Без дозволу білоруської сторони російський літак не зможе увійти в повітряний простір республіки.

З більшою часткою ймовірності бацька стримає своє слово, дане Петру Порошенку, що з території Білорусі агресії проти нашої держави не буде. А ратифікація Угоди в Держдумі – інформпривід для російської «вати», ватажком якої Володимир Володимирович намагається залишитися з дивною маніакальною завзятістю. Вона все одно ці документи читати не буде …

Стосовно військової могутності російських ППО, які Путін розгортає на кордоні, то з таким же успіхом, він міг би розгорнути там паперові плакати з усміхненими “Іскандерами” (ракетний комплекс, – “Народна Правда”). Ефект був би однаковий. Це доводять події в Сирії, коли нібито російське ППО «тріумфально» охороняло сирійське небо, про що з помпою розповідали всі російські пропагандистські ЗМІ. У підсумку цю хвалену російську захист наскрізь прошили американські «томагавк» пущені з Середземного моря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Блоги

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: