На «Південмаші» зробили заяву щодо «співпраці» з КНДР

На «Південмаші» зробили заяву щодо «співпраці» з КНДР
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Політична правда

На підприємстві «Південмаш» спростували свою причетність до ракетної програми Північної Кореї. Там зазначили, що «факти», викладені у скандальній статті американських ЗМІ не відповідають дійсності.

“Південмаш” не виробляє ракети для Російської Федерації, а також не поставляє в цю країну ракети, деталі і складальні одиниці. Про це заявили в компанії, офіційно спростовуючи дані, опубліковані американським виданням The New York Times у матеріалі “Північнокорейський ракетний успіх пов’язаний з українським заводом, кажуть дослідники”, повідомляє Народна Правда з посиланням на прес-службу підприємства.

Loading...

“Факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності. Зокрема, “Південмаш” не тільки не є основним виробником ракет для РФ, але і взагалі не поставляє в РФ ані ракети, ані їх деталі, ані складальні одиниці, включаючи ракетні двигуни”, – йдеться в повідомленні. На підприємстві підкреслюють, що припущення автора публікації та процитованого ними “експерта” щодо можливої зв’язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають стосунку до реальності.

“Південмаш” ніколи раніше не мав та не має тепер ніякого відношення до північнокорейським ракетним програмам космічного та оборонного характеру. Ракети та ракетні комплекси військового призначення в роки незалежності “Південмашем” не випускалися і не випускаються. Єдиний серійний двигун, що поставляється в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія “Вега”), призначений для запуску і роботи в умовах відкритого космосу і по своїм характеристикам (у тому числі, по силі тяги) не придатний для використання в балістичних ракетах військового призначення”, – уточнили в заяві. Крім того, в компанії заявили, що вона, як державне підприємство, повністю дотримується вимог Режима контролю за ракетними технологіями, учасником якого Україна є з 1998 року (фактично – з 1995 року).

“Південмаш” висловлює щире співчуття з приводу опублікованій в The New York Times статті провокаційного характеру, заснованої на некомпетентній “експертній” думці. Прикрою також є позиція низки українських ЗМІ, які допустили поширення фантазій, які дискредитують “Південмаш” і Україну, без спроб уточнити інформацію безпосередньо на підприємстві”, – наголошується у заяві.

Нагадаємо, раніше на сайті американської щоденної газети “The New York Times” була опублікована стаття із заголовком “Північнокорейський ракетний успіх пов’язаний з українським заводом, кажуть дослідники”. У даній статті з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетним питань в Міжнародному інституті стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies, IISS) Майкла Эллемана (Michael Elleman) говориться, що останні успіхи КНДР з випробування міжконтинентальної балістичної ракети “стали можливі завдяки покупкам потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, що має історичні зв’язки з російською ракетною програмою”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...