НАБУ оприлюднило вражаючу статистику корупції на держпідприємствах

НАБУ оприлюднило вражаючу статистику корупції на держпідприємствах
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Серед майже чотирьох сотень проваджень, розслідування яких здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України, понад 100 стосуються корупції на державних підприємствах. Більшість злочинів пов’язана з розкраданням майна та коштів державних підприємств, закупівлею товарів та послуг за завищеними цінами, постачанням продукції через посередників за цінами, значно меншими від ринкових.

Детективи НАБУ розслідують діяльність близько 50 держпідприємств, більшість із яких за розміром активів входять до топ-100 державних компаній за версією Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, пише “Народна Правда”.

За попередніми оцінками, сумарні збитки, завдані цим підприємствам внаслідок кримінальних корупційних правопорушень, перевищують 20 млрд грн.

Станом на 30 червня детективи Нацбюро та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду 32 справи щодо корупції, сукупний розмір предмета злочину у цих справах сягає 2,4 млрд грн.

Найчастіше детективи виявляють випадки корупції на підприємствах паливно-енергетичного, військово-промислового, аграрно-промислового комплексів і транспортної галузі.

Більшість корупційних злочинів на підприємствах державної та комунальної власності відбуваються за участю керівного складу.

Причинами протизаконних дій топ-менеджерів ДП є комплекс безкарності, прогалини у законодавстві, які ускладнюють доведення складу економічних злочинів, а також недосконалий процес призначення на керівні посади.

НАБУ оприлюднило вражаючу статистику корупції на держпідприємствах

З-поміж понад 200 осіб, яких НАБУ підозрює у корупції, кожен шостий є керівником державного або комунального підприємства.

Нагадаємо, НАБУ взялося за Гонтареву та обшукало Вищий адмінсуд.

Окрім того, раніше повідомлялося, що детективи НАБУ затримали підозрюваного в розкраданні 27 млн гривень ДП НАЕК “Енергоатом”.

Нагадаємо також, що НАБУ затримало запорізького лікаря, який вкрав мільйони гривень.

Також НАБУ повідомило про підозру скандальному прокурору Дмитру Сусу.

Джерело: Народна Правда