Сила в правді

Навігація
Головна Блоги Юрій Бутусов: Поки президентом є Порошенко, ніякого суду щодо Іловайську в Україні не буде

Юрій Бутусов: Поки президентом є Порошенко, ніякого суду щодо Іловайську в Україні не буде

Юрій Бутусов: Поки президентом є Порошенко, ніякого суду щодо Іловайську в Україні не буде
в Блоги/Правда про ООС/Публікації

Головна військова прокуратура відзвітувала про завершення розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками, єдиним фактором, який знаходиться в безпосередньому причинно-наслідковому зв’язку з Іловайскою трагедією, є «військова агресія Збройних Сил Російської Федерації у вигляді прямого вторгнення на територію України та подальше вчинення військовослужбовцями країни-агресора військових злочинів». У той же час, головний редактор сайту Цензор.НЕТ Юрій Бутусов вважає, що розслідування стосується встановлення відповідальності Росії в Іловайскій трагедії, яка є незаперечною. А ось причини, що стосуються відповідальності посадових осіб всередині України, не стануть предметом судових розглядів, поки президентом є Петро Порошенко.

Юрій Бутусов: Поки президентом є Порошенко, ніякого суду щодо Іловайську в Україні не будеМи повинні розуміти, що в даному випадку мова йде про завершення розслідування щодо відповідальності Російської Федерації в Иловайскій трагедії. Розслідування щодо тих, хто вбивав. І є незаперечні докази, що вбивали російські війська.

Дана частина розслідування, яка пов’язана з міжнародною складовою, буде направлена ​​до Міжнародного кримінального суду, і це, безумовно, позитивний момент. Злочини росіян проти українського народу повинні отримати міжнародну правову оцінку. Злочинці мають понести покарання. І вони його понесуть.

Але давайте не забувати, що є й інша частина розслідування – внутрішня. Є справи про службову недбалість посадових осіб української армії, дії або бездіяльність яких привели до того, що російські війська змогли вбити наших солдатів. Ці справи виділені в окреме провадження. Більше того, ці справи вже рік як розслідувані та перебувають в українських архівах. Хоча, фактично, вони не закриті, формально розслідування по ним ще триває.

І от тут є набагато більше приводів для песимізму. Цілком зрозуміло, що внутрішньополітичні обставини не дозволяють провести суд в Україні над тими, хто з української сторони винен в трагедії. Через дії яких, по суті, став можливий розстріл українських військ російськими військами.

Думаю, що поки президентом є Петро Олексійович Порошенко, ніякого суду щодо Іловайську в Україні не буде. Тому що в такому випадку українській правоохоронній системі доведеться висувати звинувачення чинному начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройними Силами України Віктору Миколайовичу Муженко. І судді будуть змушені призначити йому термін ув’язення. А президент любить Муженка та в тюрму його не віддасть.

Повторююсь – тих, доказів, які знайшла військова прокуратура та які будуть подані до міжнародних судових органів, цілком достатньо, щоб визначити відповідальність Російської Федерації за Іловайськ.

Доказів для українського суду над винними в злочинній бездіяльності або недбалості теж зібрана достатня кількість. Але під політичним тиском та з політичних причин ці матеріали не передаються в наш суд. Це особисте рішення президента.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Блоги

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: