Детективи НАБУ прийшли з обшуками до Вовка через Роттердам+

Детективи НАБУ прийшли з обшуками до Вовка через Роттердам+
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Співробітники НАБУ у четвер, 17 серпня, проводять обшуки в будівлі Національної комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг, пов’язані з розслідуванням кримінального провадження щодо затвердження так званої формули Роттердам +.

Про це LIGA.net повідомило інформоване джерело, передає “Народна правда”.

Loading...

“Прямо зараз вибивають двері”, – сказав співрозмовник видання.

Він додав, що обшуки повинні бути санкціоновані рішенням суду.

Інші подробиці поки не відомі.

У зв’язку з обшуками комісія скасувала заплановане на сьогодні засідання, про що повідомила на офіційному сайті.

Як повідомлялося, НАБУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКУ, які в 2016 році були допущені при прийнятті постанови № 289 “Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії” (формула Роттердам +).

Слідство підозрює, що голова і члени НКРЕКУ, використовуючи службове становище і діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року при  розробці порядку формування оптової ринкової ціни (Роттердам +) забезпечили включення в нього свідомо необгрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії в оптовий ринок.

НАБУ також вважає, що посадові особи НКРЕКУ, діючи умисно в інтересах генеруючих компаній, на виконання злочинних домовленостей, використовуючи необґрунтовану формулу розрахунку вартості енергетичного вугілля, здійснили розрахунки прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії за завищеною вартістю енергетичного вугілля на 2-4 квартали 2017 року.

Нагадаємо, раніше в НАБУ оприлюднили інформацію про розмір збитку від корупційних схем, виявлених в агропромисловому комплексі. 

Також НАБУ оприлюднило вражаючу статистику про корупцію на держпідприємствах.

Джерело: Народна Правда
загрузка...