Оприлюднено дані щодо основних продуктів імпорту з РФ до України

Оприлюднено дані щодо основних продуктів імпорту з РФ до України
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Структура імпорту-експорту між РФ та Україною в цілому залишається незмінною. У нинішньому році, як в попередніх, левову частку імпорту з Росії становить мінеральне паливо, нафта та продукти нафтоперегонки.

У 2014-му році ця позиція складала 53% російського імпорту (в номіналі – $6,75 млрд), в 2016-му – 36,2% ($1,86 млрд). За п’ять місяців нинішнього року Україна імпортувала мінерального палива, нафти та продуктів нафтоперегонки на $1,065 млрд. У структурі російського імпорту за п’ять місяців ця позиція склала 43,1%. Про це йдеться у матеріалі «Народної Правди».

Loading...

«Мінпаливо – це в першу чергу вугілля. Якщо ми перекрили доступ вугілля з «ДНР-ЛНР», то його десь потрібно брати. У тому числі кокс, який в Росії більш якісний. Якщо металурги будуть купувати кокс не в Росії, то їхня продукція буде дорожчати, стане менш конкурентною на зовнішніх ринках», – пояснив «Народній Правді» економіст Борис Кушнірук.

У свою чергу, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зазначає, що в майбутньому російський імпорт може зменшитися, як раз за рахунок вугілля. «Укладено контракти. І якщо ми будемо більше купувати вугілля в США, російський імпорт, відповідно зменшиться», – зазначає експерт.

Крім цього значну частку займає імпорт російських міндобрив (12,2% від імпорту з Росії в січні-травні), котли та машини (7,1%), чорні метали (5,1%) пластмаси та полімери (4,7%) .

“Добрива вигідно купувати в Росії, тому що сировина – газ, там значно дешевша», – пояснив Борис Кушнірук.

З іншого боку, основна українська продукція, яка поставляється в Росію – чорні метали (20%) та вироби з них (5,7%), котли та машини (19%), папір та картон (4,3%). Цікаво, що серед товарів, якими між собою активно торгують Україна та Росія, присутня… вата. Так, за п’ять місяців Росія поставила нам цього продукту на $10 млн, а до Росії пішло української вати на $7 млн.

Джерело: Народна Правда