Стало відомо, які виші обирають абітурієнти окупованого Криму

Стало відомо, які виші обирають абітурієнти окупованого Криму
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Абітурієнти окупованого Криму ігнорують місцеві виші, обираючи для навчання університети України та інших країн Європи. Більшість батьків не бажають, щоб їхні діти отримували дипломи, які не визнають ніде, крім Росії.

Про це повідомила експерт з питань освіти для жителів окупованих територій Центру громадянської освіти «Альменда» Валентина Потапова, інформує “Народна Правда” із посиланням на Крим Реалії.

Loading...

«Стало набагато менше випускників 11-х класів, оскільки багато батьків не захотіли, щоб їхні діти потім отримували вузівські дипломи, які не визнають ніде, крім Росії. У 2014 році кримські школи закінчило 15 тисяч чоловік, в 2017-м – менше 10 тисяч. За нашими даними, щонайменше 1 тисяча з них зараз поїхала вступати на материкову Україну, стільки ж або більше – в Росію, а ще – в європейські вузи Польщі, Чехії, Німеччини, незважаючи на санкції », – заявила експерт.

У той же час ректор Таврійського національного університету імені Вернадського Володимир Казарін повідомив про наплив абітурієнтів з Криму в Києві.

«У ТНУ, наприклад, надійшло найбільше кримських абітурієнтів, в порівнянні з іншими вузами країни. Так ось, серед них було дуже багато випускників шкіл саме з материкової частини України. В коледж при нашому університеті також надійшло багато кримчан. Нещодавно до нас приїхала половина групи з так званого Кримського федерального університету, щоб продовжити навчання в ТНУ», – розповів ректор.

У серпні Кримський федеральний університет і Севастопольський національний технічний університет оголосив про недобір студентів на бюджет по раніше популярних спеціальностей.

За даними міністра освіти і науки України Лілії Гриневич на 28 липня, заяви на вступ до вищих навчальних закладів, що розташовані на материковій частині України, подали понад 200 абітурієнтів з анексованого Криму.

Нагадаємо, судно з Туреччини незаконно завантажилося в порту анексованого Криму.

Нагадаємо також, керівництво Херсонщини заявило про ліквідацію російських шкіл на кордоні з Кримом.

Крім того, Україна запустила мовлення телеканалів на Крим.

Джерело: Народна Правда
загрузка...