Розкрито схему фінансування тероризму в Європі

Розкрито схему фінансування тероризму в Європі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Фінансування терактів в країнах Європи і доставку військового обладнання до Іспанії терористична організація «Ісламська держава» вела через мережу компаній в Кардіффі. Документи американських судів показують шлях, який пройшли пов’язані з компаніями в Уельсі люди для маскування підготовки злочинів.

«Для злочинної схеми використовували компанію Ibacstel Electronics, через яку відправили в цілому 7,7 тисячі доларів. Ці гроші призначалися для завдання збитків або терористичного нападу в США. Операції ІД, які проходять через Кардіфф, включають замовлення на блокування помилок в комп’ютерних системах, а також на програмне забезпечення, що допомагає запускати ракети», – повідомило британське видання The Sunday Times з посиланням на документи ФБР, передає “Народна Правда”.

Loading...

Так, через афілійовані фірми 32-річному американському екстремістові Мохаммеду Елшінаві в американський штат Меріленд перевели тисячі фунтів.

Також видання зазначає, що через компанії в Кардіффі терористи доставили до Іспанії безпілотні літальні апарати для спостереження. За твердженням ФБР, ці БПЛА здатні ідентифікувати розташування цілей.

З американських судових документів випливає, що постачання організували влітку 2015 року на адресу в Мадриді. При цьому незрозуміло, хто отримав замовлення, і залишилося обладнання в країні.

Як відомо в останні дні в іспанській Каталонії пройшли теракти, в яких постраждало близько 150 осіб. Відповідальність за їх організацію взяла на себе ІД.

Джерело: Народна Правда
загрузка...