Клімкін аргументував позицію України щодо постачання ракетних двигунів до КНДР

Клімкін аргументував позицію України щодо постачання ракетних двигунів до КНДР
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Голова МЗС України Павло Клімкін написав лист редактору The New York Times у відповідь на матеріал про можливі поставки з України технологій для КНДР. Міністр аргументував позицію держави і запропонував провести розслідування на міжнародному рівні.

«Мене занепокоїли припущення у вашій статті, що Україна могла постачати ракетні технології в Північну Корею. У статті йдеться про те, що Північна Корея використовує двигун RD-250, а потім підтверджує, що RD-250 був розроблений в Росії, але “витік” технології пішов з України. Проте жодних доказів для підтвердження претензій не надано», – написав у листі Павло Клімкін, передає «Народна Правда».

Loading...

«Як міністр закордонних справ України, а також підготовлений аерофізік, я хочу сказати, що моя країна не могла брати участь у сприянні ракетної програми Північної Кореї», – запевнив міністр.

Він також зазначив, що виробничі лінії для будівництва цих видів ракет в Україні вивели з експлуатації в 1992 році. І підкреслив:

«Інструкції містяться у складних посібниках, замкнених у об’єктах високого рівня, які охороняють наші сили безпеки. Злочинці не лише не зможуть отримати доступ до цих посібників, але й жодні зусилля не можуть залишитися непоміченими нашим урядом».

«Але я сумніваюся, що Північна Корея могла б досягти без сторонньої допомоги того, що вона зробила. Світова спільнота тепер має зібратися, щоб провести міжнародне розслідування, щоб дізнатись, хто відповідає за це», – підсумував Клімкін.

В американському виданні NYT, з посиланням на слова експерта Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майка Ельмана, вийшов матеріал, в якому стверджувалося, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливий через закупівлю на чорному ринку двигунів, можливо, з українського заводу «Південмаш».

Секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що Україна не постачала ракетні двигуни і будь-які ракетні технології в Північну Корею.

На заводі «Південмаш» появу відповідних публікацій назвали провокацією і кампанією російських спецслужб.

В.о. голови Державного космічного агентства України Юрій Радченко зазначив, що Україна раніше поставляла космічні ракети з двигунами РД-250 до Росії, і зараз РФ цілком може передавати їх Північної Кореї.

Джерело: Народна Правда
загрузка...