Сила в правді

Навігація
Головна Політична правда Левко Лук’яненко: Уся логіка і всі факти свідчать, що Росія йде до розвалу

Левко Лук’яненко: Уся логіка і всі факти свідчать, що Росія йде до розвалу

Левко Лук’яненко: Уся логіка і всі факти свідчать, що Росія йде до розвалу
в Політична правда/Публікації

Двадцять четвертого серпня Україна відзначає 26-ту річницю Незалежності. Напередодні “Народна Правда” поспілкувалася з автором Акту проголошення Незалежності України, народним депутатом чотирьох скликань Левком Лук’яненко. Розмовляли про те, чому Україна обов’язково переможе Росію, яку державу будуватимуть московіти на уламках Російської Федерації, чому закон про декомунізацію  виписаний неправильно та про багато чого іншого.

Левко Лук’яненко: Уся логіка і всі факти свідчать, що Росія йде до розвалу– Левко Григорович, передусім, дозвольте привітати Вас із Днем народження, який співпадає із Днем Незалежності України!  В 1991 році, коли ви писали Акт проголошення незалежності України, чи думали ви, що будувати власну державу – насамперед, її економіку, буде настільки важко?  Що позбавитись остаточно від потужного впливу Росії ми не зможемо, навіть через чверть століття?

– Я знав, що перехід від колоніального стану до незалежності обов’язково матиме короткий період, коли життя буде гірше, ніж за колоніальної залежності. За аналогією: коли родина будує нову хату – стару зруйнували, а нову ще не поставили – то доводиться певний час мешкати в незручних, складних умовах. Перехід до незалежності пов’язаний з перебудовою політичної, економічної, суспільної системи, а отже мав бути непростим. Але я ні в якому разі не думав, що це може тривати так довго.

– Країни Балтії досить швидко позбавилися комуністичного минулого, розвинули економіку, вступили до Євросоюзу. Які помилки зробили ми, чому те, на що спромоглися прибалти, не вдалося зробити Україні?

– Тут немає ніяких помилок, недоробок. Україну не можна порівнювати з Балтією. Хіба що лише частину нашої держави – Західну Україну. Оскільки вона, як і Балтія була під московською окупацією та комуністичною деспотією два покоління, а вся Україна – три. Оце все й пояснює. Якби, не дай Боже, комуністичний деспотизм протривав там ще чверть століття, то Прибалтика та Західна Україна за поглядами та менталітетом були б такі самі, як Наддніпрянщина.

– Є думка, що одна з причин, через яку Україна багато втратила на перших етапах становлення держави – неспроможність національно-патріотичних сил об’єднатися…

– Це перебільшення. У Верховній Раді 450 народних депутатів. Патріотична група «Незалежність», яку я очолював, до 1991 року мала в складі 23 депутата, а після 1994 року – 28. Що ми могли зробити? 28 депутатів порівняно з 450-ма? Загалом у «Народній Раді» – парламентській опозиції в Верховній Раді першого скликання було 125 людей. Але з них також комуністів було багато.

Під хвилею розвалу Радянського Союзу комуністи проголосували за незалежність. Але проголосували не тому що її хотіли. А тому, що страшно боялись, щоб народ не вчинив так, як у Угорщині в 1956 році, коли комуністів просто знищували на вулицях. От тому і проголосували. А от потім почали проявляти свої комуністичну сутність, промосковську орієнтацію та настрої. Вони ж не любили Україну, а отже робили все, щоб вона не відбулася. Знищували економіку, руйнували українську промисловість, щоб вигнати людей з роботи, щоб люди збунтувалися та вийшли на вулицю з гаслами повернення до Москви. От яка мета була. На щастя, питання повернення у колоніальну залежність українці не розглядали.

– Зараз вже ухвалено закон про декомунізацію. Ви відчуваєте перемогу?

– Нинішня Верховна Рада краща, ніж були попередні. Але вона не надто юридично підкована. Тому цей закон неправильно сформулювали. Правильно потрібно було б ухвалити закон про деколонізацію. Оскільки виходить, ми позбавляємося наслідків лише комуністичного періоду. А того, що було до революції закон, ніби і не стосується. Але ж і до комуністів, до революції  Україна була колонією!

Потрібно почистити українську землю не лише від слідів комуністичної деспотії, але й від слідів Російської Імперії. А у нас вже за часів незалежності відновлюють пам’ятник Катерині другій! Ми що, не знаємо, що та курва зробила з Україною? Лярва, яка скасувала автономію України, Гетьманщину, в 1764 році. В 1775 році ліквідувала останній збройний оплот України – Запорізьку Січ. Потім поширювала у нас кріпаччину. Я не розумію, як взагалі можна терпіти ту царицю, не говорячи про те, щоб будувати їй пам’ятники!

– Ви задовго до російської агресії проти України попереджали українців про її вірогідність, але мало хто вірив, що це можливо. У вас було передчуття, чи загальне розуміння ситуації?

– На жаль, у нас дуже мало хто знає справжню історію Московії. А я знав добре. Бо вивчав її і по літературі, і по практиці життя. Знав дух Московії. Знав, як сформувався цей народ. Знав, що його основна ідея і дух – імперіалізм, загарбання. А отже знав, що вони не можуть зупинятися, вони або розширюються, або розвалюються.

В  1991 році відбулася перша фаза дезінтеграції імперії. Чому перша? Тому що тоді імперія ще не повністю розвалилася – відокремилися лише 14 республік. Але імперська політична еліта не змирилася з процесами, які розпочались. І я знав, що вона не зупиниться. Що буде або війна, або якісь інші спроби зупинити розвал імперії. Конкретний варіант, звісно передбачити не можна. Але очевидно було що Україні доведеться ще поборотись за свою незалежність. Доки Росія існує, доти вона буде намагатися уникнути розвалу та робити спроби розширитись.

Зараз почався черговий етап дезінтеграції імперії. Слава Богу, на боці України цілий світ. І це гарантія того, що Москва розвалиться. А Україна виграє.

– Тобто ваш прогноз, що Україна переможе?

– Безперечно! Немає абсолютно ніяких сумнівів. Уся логіка і всі факти свідчать про те, що Росія йде до розвалу. Багато хто вважає, що вона програє військовим способом. Ні. Вона програє економічним. У 1991 році основна причина першого етапу розвалу Російської імперії, яка тоді називалась СРСР, була економічна. Так само економічна причина призведе до другого етапу дезінтеграції. Поза всяким сумнівом.

Колонії, з яких зараз складається Російська Федерація, стануть незалежними. І тоді Крим повернеться до України.

– Чи будуть в такому разі мешканці Криму та Донбасу, я маю на увазі тих, хто зараз підтримує Путіна, щирими громадянами України? Або вони залишаться «совєцькими» людьми?

– Московити протягом п’ятисот років виявляють свою імперську свідомість. Їхня держава формувалася на імперській основі, інакшими вони не стануть. Коли відбудеться розвал Російської Федерації, у них буде катарсис, який примусить кожного піти туди, де йому ближче. І я вважаю, найкращий спосіб зробити всім добре – переселити московітів до Московщини. А українців звідти запросити до України. Московити, які зараз мешкають на території імперії, матимуть можливість поряд з іншими народами імперії створити свою національну Московську державу. І от нехай тоді приймуть своїх московітів до себе. Бо московіти ніколи не стануть українцями. Окремі випадки бувають, але масово це неможливо.

– Отже, все в нас буде добре?

– Звичайно. Знаю, що буде добре, але не знаю час. Логіка розвитку історії зрозуміла і передбачувана. А от про час – це тільки Господь Бог знає.

Віталій Рябошапка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Політична правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: