РФ намагалась задушити Україну з перших років незалежності – Кравчук

РФ намагалась задушити Україну з перших років незалежності – Кравчук
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

З перших самостійних кроків України Росія намагалась не відпускати її від себе. Багато хто вважає, що Борис Єльцин був дуже прихильний до України, про таке твердження не зовсім відповідає дійсності.

Про це в інтерв’ю Народній Правді заявив перший президент України Леонід Кравчук. За його словами, він усвідомлював, з якими проблемами стикнеться молода країна після здобуття незалежності. «Мабуть ніхто за мене тоді не знав краще ситуацію в Україні, не знав якими були на той час стосунки та зв’язки з Росією, іншими республіками. А якщо я знав ситуацію, то мав не просто думати, а й планувати, як же ми маємо залишити Радянський Союз та почати будувати незалежну Україну. Як будувати незалежну економіку, політику, правові відносини, міждержавні відносини. Всі ці питання потрібно було вирішувати. Ми знали, планували. Але не вдалося зробити все так, як хотілося. Бо були певні об’єктивні та суб’єктивні причини. Та ж Росія не хотіла відпускати Україну. Це було видно з усього – і з її планів, намірів, конкретних дій. Нас душила Росія і газом, і економічно. Адже питання складних стосунків виникло не сьогодні. Хоча у нас багато хто вважає, що раніше все було гаразд. І що Єльцин був такий добрий до України…», – зазначив Кравчук.

Loading...

За його словами, Борис Єльцин був «добрим» виключно для Росії, проте, порівнювати його з Путіним теж не варто, адже в його плани не входила військова агресія та окупація територій сусідніх держав. «Єльцин був добрий для Росії. Будь-який президент Росії може бути добрим лише до Росії, а будувати відносини з Україною може лише з точки інтересів Росії. «Я встаю, лягаю і думаю про Україну» – це такий популістський вираз. А насправді Єльцин захищав інтереси Росії. І це не є недолік, як для президента. Інша справа, як захищати ці інтереси. Якщо за рахунок сусідів, за рахунок війни, агресії, як це робить Путін, то це не захист інтересів. Єльцин цього не допускав», – констатував Леонід Кравчук.

Джерело: Народна Правда
загрузка...