У НАБУ зробили заяву з приводу формули «Роттердам +»

У НАБУ зробили заяву з приводу формули «Роттердам +»
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Правда про чиновників

Глава НАБУ Артем Ситник назвав формулу ціни на вугілля «Роттердам +» незаконною. Таким чином він прокоментував недавні обшуки в офісі НКРЕКП, яка раніше узаконила даний порядок розрахунків.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що так звана формула «Роттердам +» застосовується незаконно щодо значної кількості вугілля, повідомляє Народна Правда з посиланням на ЕП.

“Ми прийшли з обшуком в НКРЕКП. Спочатку ми хотіли отримати всі ці документи через тимчасові доступи, але суд відмовив. Було прийнято рішення детективами про проведення обшуку, в ході якого були вилучені ці документи. Попередньо можу сказати, що, на жаль, ця формула не відповідає тим реаліям, які є в державі”, – заявив Ситник в ефірі телевізійного каналу« 24 ».

“Вона застосовується до вугілля, що постачається з-за кордону, але згідно тих документів, які ми вилучили, тільки 3% вугілля офіційно поставляється з-за кордону”, – підкреслив він. При цьому формула «Роттердам +», за його словами, застосовується до 100% вугілля.

“На нашу думку це незаконно і ми, після проведення всіх слідчих дій, будемо приймати остаточне рішення по цій справі”, – сказав директор НАБУ. “Це провадження було зареєстровано на підставі рішення суду, ми почали розслідування кілька місяців тому і зараз ми підійшли до того, що ми дійсно бачимо, що по відношенню до значної кількості вугілля застосовується незаконно ця формула”, – підкреслив Ситник.

Нагадаємо, раніше стало відомо про злочинні домовленості керівництва НКРЕКП з метою затвердження формули «Роттердам +».

Джерело: Народна Правда