Встановлена точна дата народження Леоніда Утьосова

Встановлена точна дата народження Леоніда Утьосова
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Публіцист, професор Едуард Амчіславскій повідомив, що знайдено свідоцтво про народження Лазаря Вайсбейна, який більш відомий як Леонід Утьосов.

За словами автора книг про знаменитого співака і кіноактора, було знайдено свідоцтво про народження, в якому написано, що Утьосов народився десятого березня, пише “Народна Правда” з посиланням на “Думська“.

Loading...

Раніше в довідниках вказувалося, що Утьосов народився 9 (21) березня 1895 року. Сам він при цьому відзначав свій день народження 22 березня і жартував, що раз енциклопедія вважає його датою народження 21-го, то їй видніше.

Автор книг про Утьосова зазначає, що енциклопедія відштовхувалася від того, що різниця між юліанським і григоріанським календарями для XIX століття становить не 13 днів (як для XX і XXI століть), а 12, і старостильне 9 березня (яке енциклопедія брала за дату народження) в цьому випадку дійсно відповідає новостільному 21-му.

Встановлена точна дата народження Леоніда Утьосова

Тим часом, за словами вченого, в книзі записів одеського рабинату за березень 1895 року є запис такого змісту: “Батько і мати херсонскiй м/щ [міщанин] Iосiф’ Кельмановіч’ Вайсбейн’, дружина Малка – близнюки син Лазар, дочка Перля нар [одилися] 10 березня – обр [ізання] 17”.

Дата “10 березня” фігурує і в свідоцтві про народження, недавно виявлений в архівах.

Нагадаємо, в Одесі патріоти підвісили бюст радянського маршала над “канавою”.

Нагадаємо також, що українську співачку повторно не пустили на концерт в Одесі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...