Медичні інститути академії наук переводять на самоокупність, оприлюднено вартість послуг

Медичні інститути академії наук переводять на самоокупність, оприлюднено вартість послуг
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З 1 вересня стартує проект із впровадження платних послуг та переходу на самоокупність в 4 інститутах хірургії та кардіології Києва. Пацієнтам доведеться платити за операції зі своєї кишені або через страхові компанії. Попередня вартість операцій становитиме від 80 тис. грн до 230 тис. грн.

Раніше велику частину цих витрат покривали з держбюджету, тепер пацієнтам доведеться платити за операції зі своєї кишені або через страхові компанії. Як передають Вести, про це повідомила прес-секретар інституту Людмила Гордон, інформує “Народна Правда”.

Loading...

Пілотний проект із впровадження платних послуг та переходу на самоокупність у чотирьох столичних інститутах – серцево-судинної хірургії ім. Амосова, нейрохірургії ім. Ромоданова, хірургії та трансплантології ім. Шалімова та кардіології ім. Стражеско повинен був розпочатися ще з 1 липня. Але офіційно запустити пілотний проект не вдалося, тому що методичка для розрахунку собівартості послуг операцій з МОЗ надійшла тільки 30 червня. Через це постраждали і пацієнти – через нестачу фінансування їх відправляли додому чекати операцій.

“Інститути, що беруть участь у пілотному проекті, повинні зберегти базове фінансування – на комуналку і зарплату. Жодні платні послуги не потягнуть таку махіну, як наш інститут”, – зазначав на початку серпня Олександр Усенко, директор інституту хірургії ім. Шалімова.

Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що починаючи із 2019 року пологи в Україні стануть платними. Пізніше МОЗ заперечило цю інформацію.

Крім того, про те, що в Україні є безкоштовна медицина потрібно забувати, але держава не відмовляється від допомоги малозабезпеченим верствам населення.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...