Десятки тисяч мусульман втекли з М’янми – ООН

Десятки тисяч мусульман втекли з М’янми – ООН
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Понад 70 тисяч мусульман-рохінджа втекли в Бангладеш від насильства в М’янмі. Конфлікт із масовими вбивствами спалахнув наприкінці серпня, і люди вимушені шукати більш безпечного місця.

Близько 73 тисяч представників народності рохінджа, мусульман за вірою, втекли від насильства на заході М’янми до сусідньої Бангладеш, повідомили в Управлінні верховного комісара ООН у справах біженців, інформує Народна Правда з посиланням на «Радіо Свобода».

Loading...

Як заявила речниця управління Вівіян Тан, до втечі їх змусив новий спалах насильства, що почався у штаті Ракхайн на заході М’янми понад тиждень тому, 25 серпня. Силовики М’янми і представники народності рохінджа звинувачують одне одного в жорстокості.

За даними військових М’янми, в сутичках останніх днів загинули майже 400 людей, більшість із них – бойовики-рохінджа. Біженці ж заявляють, що силовики М’янми і юрби населення інших етнічних груп (за вірою вони головно буддисти) нападали на цивільних мусульман, палили їхні домівки і виганяли зі штату Ракхайн.

Правозахисна організація Human Rights Watch зі США оприлюднила свіжий супутниковий знімок, на якому, за словами правозахисників, видно понад 700 спалених будинків в одному з сіл рохінджа.

Нагадаємо, у неділю сотні мусульман Москви вийшли в знак солідарності з рохінджа на акцію під посольство М’янми.

Джерело: Народна Правда
загрузка...