МЗС України виступило із заявою у відповідь на ядерні випробування КНДР

МЗС України виступило із заявою у відповідь на ядерні випробування КНДР
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністерство закордонних справ України звернулося до уряду КНДР із закликом негайно припинити випробування ядерної зброї і відновити конструктивний діалог для відмови від ядерних і ракетних програм. Крім того в заяві МЗС підкреслюється рішучість держави приєднатися до дій світової спільноти.

«Україна закликає Пхеньян відмовитися від будь-яких демонстрацій сили і негайно припинити, згідно з міжнародним правом, всі випробування ядерної зброї, а також без будь-яких умов відновити конструктивний міжнародний діалог з метою повного, необоротного і контрольованого відмови від програм ядерної і ракетної зброї», – йдеться в заяві МЗС, передає народна Правда з посиланням на повідомлення прес-служби зовнішньополітичного відомства.

У МЗС зазначили, що останні дії Пхеньяна – це «свідомий, авантюрний і провокаційний» крок – «В черговий раз доводиться з жалем констатувати, що дії керівництва Північної Кореї прямо і цинічно суперечать численним резолюціям Ради Безпеки ООН».

«Україна найсуворішим чином засуджує ядерне випробування, проведене 3 вересня в КНДР, яке в поєднанні з агресивною програмою створення балістичних ракет являє реальну загрозу безпеці вже не тільки сусіднім країнам, а й світовій спільноті», – також наголошується в заяві.

Міністерство підкреслює, що якщо КНДР проігнорує відповідний заклик, Україна готова приєднатися до більш рішучих дій міжнародної спільноти, в тому числі з використанням важелів в РБ ООН.

Як повідомлялося, 3 вересня Японія і Південна Корея підтвердили, що причиною землетрусу на Корейському півострові став ядерний вибух, найпотужніший за всю історію ядерних випробувань в КНДР.

Пізніше Пхеньян підтвердив успішне випробування водневої бомби.

У зв’язку з цим Радбез ООН проведе в понеділок засідання. Країни «Великої сімки» закликали Радбез до жорстких санкцій щодо КНДР.

Джерело: Народна Правда