Україна в Радбезі ООН виступила з пропозицією щодо КНДР

Україна в Радбезі ООН виступила з пропозицією щодо КНДР
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Представник України в Раді Безпеки ООН Володимир Єльченко виступив з пропозицією розслідувати можливу іноземну допомогу для ядерної та ракетної програм КНДР. Крім того, Україна закликала КНДР згорнути свою ядерну програму і утриматися від демонстрації сили.

«Україна закликає Пхеньян утриматися від демонстрації сили, припинити всі ядерні випробування без затримки і перезапустити конструктивний діалог без попередніх умов з тим, щоб забезпечити повний, незворотний і перевіряється відмова від своїх ядерних і ракетних програм», – заявив на позачерговому засіданні Радбезу ООН постпред України в організації Володимир Єльченко, передає «Народна Правда».

«Україна готова приєднатися до інших членів міжнародного співтовариства, в тому числі в якості поточного непостійного члена Ради безпеки ООН, в прийнятті більш сильних і рішучих заходів щодо припинення майбутніх ядерних і ракетних загроз», – також заявив український постпред.

Крім того, Єльченко наполіг на необхідності встановити, які саме країни надають підтримку КНДР в її ядерної програми:

«З метою зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї закликаємо Раду безпеки ООН провести детальне експертне дослідження розвитку північнокорейської ядерної та ракетної програм в контексті виявлення можливої ​​іноземної допомоги Пхеньяну в цій сфері».

3 вересня Північна Корея провела випробування водневої бомби. Світова спільнота засудила за це північнокорейський режим, маючи намір домогтися посилення санкцій проти КНДР.

МЗС України також виступив з засуджуючою заявою.

Джерело: Народна Правда