Захист Саакашвілі зробив заяву про можливе затримання політика в Україні

Захист Саакашвілі зробив заяву про можливе затримання політика в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міхеіла Саакашвілі можуть затримати на українському кордоні для подальшої екстрадиції до Грузії, вважають адвокати політика. Такий варіант розвитку події малоймовірний, але продовжує залишатися можливим. У такому випадку для захисту інтересів підзахисного адвокати використовують всі можливі засоби захисту.

«Ми не виключаємо, що на підставі офіційного подання Держави Грузія Саакашвілі затримають на пункті пропуску «Краковець» та доставлять на територію України для вирішення питання про екстрадицію. Така опція, на жаль, залишається», – заявив адвокат Маркіян Галабала на прес-конференції в Києві, передає «Народна Правда».

Ще один адвокат Саакашвілі, Назар Кульчицький, додав:

«Ми вважаємо, що фактично такі спроби не матимуть ніякого результату, оскільки Генеральна прокуратура України в 2015 році, коли відмовляла в екстрадиції Саакашвілі, вона визнала, що це кримінальне переслідування є політично вмотивованим. Так само, як це було зроблено міжнародною спільнотою».

«Абсолютно абсурдним буде виглядати, якщо зараз Генпрокуратура без будь-яких підстав перегляне свій висновок. Ми в такому випадку будемо використовувати всі засоби захисту. Саакашвілі розуміє, що на сьогоднішній день такий механізм можна буде використаний всупереч вимогам закону», – також заявив Кульчицький.

27 липня в Адміністрації президента заявили, що Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Саакашвілі. За словами нардепа Антона Геращенко, сталося це через те, що він надав недостовірні дані, зокрема, щодо його судимості в Грузії.

1 серпня в мережі опублікували указ за підписом Порошенко. Саакашвілі, в свою чергу, зазначив, що у нього тільки одне громадянство – українське. Він також заявив, що Порошенко повинен дати йому можливість повернутися в Україну, «дати право відстояти» своє громадянство в суді. Саакашвілі заявив, що приїде в Україну 10 вересня.

Джерело: Народна Правда