Міністр освіти назвала розмір нової зарплати вчителів

Міністр освіти назвала розмір нової зарплати вчителів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Новий закон «Про освіту», який вчора ухвалила Верховна Рада, передбачає поступове зростання заробітної плати вчителів загальноосвітніх шкіл до рівня 3 мінімальних зарплат.

Про це сьогодні повідомила міністр освіти Лілія Гриневич, передає «Народна правда» з посиланням на УНІАН.

Loading...

Міністр  звернула увагу на те, що  раніше мінімальна зарплата вчителя була відв’язана  від прожиткового мінімуму, і тому цю норму має  бути збережено у всіх документах.  Натомість у парламентському Комітеті з питань науки і освіти у своїй редакції закону  оклад вчителя прирівняли до 4 прожиткових мінімумів – 6400 грн.

Лілія Гриневич зазначила, що для  реалізації  цієї  норми потрібно додатково виділити з Державного бюджету 80 млрд грн.

«Це дуже велика сума. В законі є пропозиція, що Україна зможе досягти цієї планки до 2023 року», – заявила Гриневич, додавши, що профільний комітет  не підтримав  за поправку про 4 прожиткових мінімуми.

«Тому до уваги братиметься попередня редакція- 3 мінімальні зарплати, а це сьогодні  9600 грн. А тому до тих 80 млрд грн потрібно додатково виділити ще 40 млрд грн», – сказала Гриневич.

Нагадаємо, вчора,  5 вересня,  Верховна Рада ухвалила  закон «Про освіту», яким передбачено запровадження 12-річної середньої освіти  та підвищення заробітної плати вчителям.

Нагадаємо, раніше в Кабміні назвали важливий момент у впровадженні пенсійної реформи.

Раніше в  МОЗі розповіли, як втілюватимуть в життя медичну реформу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...