Як автомобілісти з єврономерами Раду блокували: фото та відео мітингу в Києві

Як автомобілісти з єврономерами Раду блокували: фото та відео мітингу в Києві
Автор Желізняк Олександр в Публікації/Соціальна правда

У середу, 6 вересня, під Верховною Радою розпочався мітинг власників старих автомобілів, пригнаних із Європи. Водії машин на єврономерах або, як іще називають такі автомобілі противники б/у автопрому з Європи, – “корит на евробляхах”, вимагали від влади зміни митних правил. “Народна Правда” разом із сотнями власників таких машин, котрі приїхали з усіх областей країни, побувала на цьому мітингу.

Урядовий квартал в Києві перекрили сотні автомобілів на єврономерах. Водії з плакатами “Вимагаємо доступне розмитнення” та “Досить знущатися над людьми” зібралися біля Верховної Ради. Вони влаштували звуковий перфоманс, вибиваючи дерев’яними топорищами тривожний набат із десятків складених в ряди двухсотлітрових залізних бочок. А потім зажадали від властей України вийти до них та пояснити, коли перестануть переслідувати водіїв на єврономерах і дозволять за адекватні гроші розмитнювати куплені в Європі автомобілі.Як автомобілісти з єврономерами Раду блокували: фото та відео мітингу в Києві

Loading...

– В першу чергу, ми добиваємося доступного “розмитнення”, – розповів “Народній Правді” Павло Сировченко, один з організаторів мітингу. – Зараз на цей, вибачте на слові, захід йдуть мільйони гривень простих українців. Ось дивіться простий приклад: у ворожій нам Росії, наші “Ланоси”, які робляться в Запоріжжі, коштують $ 5600. Це з усіма “розмитненнями” та супутніми витратами. В Україні наш же “Ланос” може коштувати під $ 9800. Де логіка?! З українців просто збирають шалені, божевільні податки, митні збори і акцизи, а дороги країни при цьому в жахливому стані. Я хочу сказати, що на цій акції немає ніякої політики, тут немає партій, політиків – їх не буде. Ми прості люди і хочемо, щоб наша влада не вважала нас за бидло.

Як автомобілісти з єврономерами Раду блокували: фото та відео мітингу в Києві

За даними організаторів, на акцію до Києва приїхали водії з усіх областей країни, а всього в центральній частині Києва було запарковано чотири тисячі машин на єврономерах. Цієї кількості автомобілів вистачило, щоб паралізувати не тільки урядовий квартал, а й усе місто. З ранку вулицями Києва столиці тягнулися багатокілометрові пробки. До речі, за даними Державної фіскальної служби, в Україні знаходиться понад 62 тисяч автомобілів на іноземних номерах.

– Ми приїхали сюди, щоб ті виродки (показує в бік Верховної Ради, – “Народна Правда”), нарешті зрозуміли, що досить знущатися над народом України, що далі буде жорстка реакція, – каже учасник акції Павло Павлов, який приїхав до Києва із Закарпаття. – Машини на єврономерах – це вже остання крапля. Я кажу, якщо мене зупинять поліцейські та запитають на якій підставі я їжджу на цій машині, я відповім, що на тій лише підставі, що я дав за неї дві тисячі доларів і на цьому закінчимо нашу розмову. Я не вкрав свою машину, я її купив за гроші, що залишилися після всіх поборів з мене, як з приватного підприємця. За свої гроші. Нас, простих українців “мочать” податками всюди, при цьому влада впритул не помічає “ліві” заправки та ігрові автомати.

Якщо Верховна Рада не відреагує на мітинг власників авто на єврономерах, то Павло збирається повернутися на Закарпаття та разом з громадою виробити ряд кроків, які необхідно зробити найближчим часом.

– Ми створимо там такий тиск, що для місцевої влади буде мало місця, а потім приїдемо сюди, до Києва та допоможемо киянам, – каже Павло.

Втім, організатори мітингу закликали людей нікуди не роз’їжджатися, а змусити владу вийти до людей та пояснити, коли і як вирішиться питання з доступним розмитненням. В іншому випадку, учасники мітингу обіцяли діяти жорстко та навіть “зайти” в Кабінет міністрів України. А якщо і там не вдасться знайти відповіді – їхати за домашніми адресами українських депутатів.Як автомобілісти з єврономерами Раду блокували: фото та відео мітингу в Києві

Учасник мітингу Микола з Одеси, розповів “Народній Правді”, що більше ніж дії влади, його дратує ставлення водіїв на “правильних” українських номерах.

– Вони кажуть, що всі, хто на “евробляхах” – чинять беззаконня та їздять, як попало, нібито, ми головна загроза на дорогах, що у нас немає страховки і ми просто небезпечні, – каже Микола. – Подивіться, як їздить наша поліція! Скільки вони вже “Пріусів” роздовбали ?! Так що, тепер нам заборонити “Пріуси”? Я не порушую ніяких правил. У мене 25 років стажу, жодної аварії, і я хочу розмитнити свій автомобіль за адекватні гроші і отримати страховий поліс. А влада змушує мене продати свій п’ятирічний “Пежо” та пересісти на радянське двадцятилітнє корито. Зате з “правильними” номерами. Не дочекаєтесь. Будемо стояти під дощем, а потім самі підемо до Кабміну.

Тим часом, близько першої години дня 6 вересня, коли кореспонденти “Народної Правди” покидали мітинг, ніхто з депутатів до водіїв на машинах з єврономерами не вийшов. Ніяких активних дій учасники мітингу також не робили, але як і раніше, зі страшним гуркотом, відбивали боки залізним бочкам.

Кирило Желєзнов

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...