Facebook вказав про «ферму тролів» із Росії

Facebook вказав про «ферму тролів» із Росії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В Конгресі США під час слухань  представники компанії Facebook повідомили про мережу фейкових  акаунтів, котрими в період із червня 2015-го по травень 2017 року розповсюджувалася реклама. Такі дані були оприлюднені  в рамках розслідування про ймовірне втручання Росії у вибори президента  США.

Про це повідомляє  The Washinghton Post, передає «Народна правда».

Loading...

Представники Facebook заявили, що їм вдалося  відстежити покупців реклами, які придбали послуг на суму близько 100 тисяч доларів. Вони припускають, що цією діяльністю могла займатися певна«ферма тролів», що перед цим займалася просуванням прокремлівської пропаганди.

«Проаналізувавши покупки оголошень,  ми побачили, що витрати на рекламу в період з червня 2015 року по травень 2017 року становили майже 100 тисяч доларів, якими було оплачено близько 3 тисяч рекламних оголошень від імені 470 фейкових акантів і сторінок, що порушує правила нашої мережі. Аналіз  показав, що ці акаунти і сторінки були зв’язані між собою і, швидше за все, їхня діяльність велася з Росії», – заявили в компанії Facebook.

The Washinghton Post також цитує  представника Facebook, який сказав, що  «деякі з облікових записів в соцмережі пов’язані з «фермою тролів», яка діє  у Санкт-Петербурзі і відома як «Агентство інтернет-досліджень», додавши, що в компанії не знайшли незалежного підтвердження даній інформації.

Як відомо, «Агентство інтернет-досліджень» називають ще «Ольгинською фабрикою тролів», а її власником вважається бізнесмен, «особистий кухар Путіна» Євген Пригожин.

Аналітики Facebook заявили, що рекламні оголошення почали  оплачуватися з середини 2015 року і в їхньому змісті  дуже рідко згадувалося про кандидатів в президенти США Дональда Трампа або Гілларі Клінтон.

Натомість велика частина цих оголошень  спрямовувалася на розпалювання ворожнечі з актуальних для громадськості Америки питань, як боязнь масової імміграції, дискримінація за кольором шкіри, використання права вільного володіння зброєю та ставлення до членів ЛГБТ-спільнот.

Нагадаємо, раніше в Facebook розповіли про методи боротьби з фейковими новинами. За їх повідомленнями соцмережа активує спеціальну функцію, яка буде перевіряти справжність новин.

Раніше також повідомлялося, що колишній кандидат в американські президенти Хілларі Клінтон вважає, що не змогла перемогти через брехню в соціальних мережах. За її словами, поширення «брехливих новин» в Facebook стало одним з факторів що призвело до її поразки на виборах президента США.

Також в Україні раніше порахували кількість ботів, що коментують сторінку Президента України Петра Порошенка. Серед тих, що залишили коментарі, 98% юзерів – реальні люди. І лише 2% – боти.

Джерело: Народна Правда