Пенсії для Донбасу: в ООН зробили нову заяву

Пенсії для Донбасу: в ООН зробили нову заяву
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Громадяни України мають право отримувати пенсії незалежно від місця свого проживання і вона є їхньою власністю. Ніхто не має права позбавляти громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, права на пенсію. А Україна ж повинна забезпечувати дотримання прав і свобод усіх своїх громадян.

Про це заявила під час міжнародної конференції “Право на пенсію в умовах збройного конфлікту: міжнародний досвід та шлях України” голови Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер, пише “Народна Правда” з посиланням на іноформаційне управління апарату Верховної ради.

Loading...

У свою чергу, голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря підкреслив, що у Верховній Раді зареєстрований механізм виплати пенсій вимушеним переселенцям та громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу.

Він повідомив, що цей законопроект буде розглянутий Комітетом з прав людини на наступному засіданні, висловивши сподівання, що усі, хто залишився на тимчасово неконтрольованій території, отримуватимуть відповідне бюджетне фінансування.

Нагадаємо, Закон про реінтеграцію Донбасу готовий до внесення на розгляд парламенту. У проекті закону міститься визначення терміну “тимчасово окуповані території”, а також вказано перелік військових формувань, які контролюють цю територію.

Нагадаємо також, що через три роки після анексії кримчани усвідомили, що, всупереч обіцянкам кремлівської влади, опинилися в сірій зоні, без грошей та перспектив. Доходи є нижчми за російські, якість медицини помітно впала. Серед кримчан зріють протестні настрої.

Окрім того ми писали, що Уряд України запропонував пенсійну реформу, згідно з якою пенсії українців дещо зростуть. А поки в українців одна з найнижчих пенсій серед європейських держав.

Джерело: Народна Правда
загрузка...