Перерахунок пенсій: хто, скільки і коли отримає доплату

Перерахунок пенсій: хто, скільки і коли отримає доплату
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вже в наступному місяці старі пенсійні виплати збираються перерахувати, враховуючи заробітну плату за три останні роки служби. В результаті нововведення очікується, що для більш ніж п’яти з половиною мільйонів дійсних пенсіонерів грошові виплати зростуть, як мінімум, на тисячу гривень, а нові пенсіонери постраждають у фінансовому відношенні.

Кабінет міністрів пропонує не просто осучаснити показник середньої за три роки зарплати, але і знизити коефіцієнт оцінки стажу. Однак такий підхід вигідний тільки для тих, хто вже давно на пенсії, пише “Народна Правда” з посиланням на портал 06277.

Loading...

Тим, хто виходить на пенсію в 2017 році, і раніше визначали розмір пенсії виходячи з середніх зарплат за три останні роки. Але при цьому враховувався коефіцієнт оцінки стажу 1,35, а в новій формулі уряд пропонує використовувати коефіцієнт 1.

Наприклад, до вступу закону в силу, українець з 25 роками страхового стажу, який отримував зарплату в два рази вище середньої, міг би в цьому році отримати пенсію в 2540 гривень. Якщо закон приймуть, цей же українець може претендувати на пенсію в 1882 гривні. Фактично, всім майбутньому пенсіонерам хочуть на третину урізати виплати. Це дозволить Пенсійному фонду заощадити мільярди гривень.

Згідно з конвенцією №102 Міжнародної організації праці, пенсія не повинна бути нижче 40% від “колишнього заробітку бенефіціарія”. Тобто якщо людина отримувала зарплату в 10 тисяч гривень, то пенсія повинна бути не менше 4 тисяч.

Україна ратифікувала 102-ю конвенцію ще в минулому році. Віце-прем’єр Павло Розенко, який відповідає в уряді за соціальну політику, особисто відвіз ратифіковану грамоту в Женеву.

У самому законопроекті сказано, що пенсія має бути не нижче 40% від мінімальної зарплати, а не колишньої зарплати пенсіонера.

Відзначимо, на даний момент мінімальна зарплата в Україні 3200 гривень, а мінімальна пенсія – 1312 гривень.

У ПФ підрахували, що середня українська пенсія в цьому році виросте до 2000 гривень. Правда, в своїх розрахунках у відомстві не враховували “осучаснення”. В офіційних розрахунках до уваги беруть тільки ті закони і постанови, які вже прийняли.

Пенсійна реформа, а значить і “осучаснення”, на даний момент проголосовані лише в першому читанні. Парламентаріям доведеться восени розглянути законопроект в першому читанні і в цілому. Чиновники прогнозують, що голосування пройде у вересні. Це дозволить перерахувати пенсії в обіцяний термін.

Крім того, таке зобов’язання на себе взяла українська влада в меморандумі з МВФ. У тому числі від прийняття пенсійної реформи залежить долі чергового кредитного траншу для України.

В Україні 26 мільйонів працездатних, офіційно працюють 16 мільйонів, а платять ЄСВ – всього 10,5 мільйона. При цьому пенсії в Україні отримують майже 12 мільйонів чоловік. Тобто приблизно 10 працюючих утримують 11 пенсіонерів. Крім того, левова частина роботодавців податки платить тільки з мінімалки, а решту суми доплачує співробітникам “в конверті”. В результаті дефіцит ПФ – більше 140 мільярдів гривень, а 70% українців “на заслуженому відпочинку” живуть на мінімальну пенсію. Це приблизно 50% від вартості споживчого кошика. Тобто цих грошей не вистачить навіть на мінімальний набір продуктів і товарів.

Нагадаємо, раніше прем’єр-министр України Володимир Гройсман заявив, що проект пенсійної реформи передбачає підвищення з 1 жовтня розміру мінімальної пенсії і, як наслідок, будуть перераховані прив’язані до неї надбавки. Відтак пенсії зростуть для 9 мільйонів пенсіонерів.

Нагадаємо також, що близько 2,5 мільйонів пенсіонерів після перерахунку отримають надбавку до 500 гривень, а ще три мільйони пенсіонерів отримають збільшення пенсійного забезпечення після перенесення підвищення соціальних стандартів з грудня на жовтень 2017 року.

Також ми писали, що з 2021 року почнеться процес індексації (підвищення пенсій відповідно збільшення показника інфляції та зростанню рівня середньої зарплати), що дозволить уникнути повернення розриву між розміром виплат новим пенсіонерам й тим, хто вийде на пенсію на рік раніше.

Джерело: Народна Правда