Путін став на захист ядерної програми КНДР та назвав винних у кризі

Путін став на захист ядерної програми КНДР та назвав винних у кризі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент Росії Володимир Путін вважає, що Пхеньян бачить ядерну зброю тільки в якості оборони і не застосує її. Таку заяву президент РФ зробив на пленарному засіданні на Східному економічному форумі, яке відбулося у Владивостоці.

«Вони бачать у володінні ядерною зброєю та ракетобудуванні тільки захист. Як ви думаєте, вони застосують його? Я переконаний , що на всі протиборчі сили знайдуться прояви розуміння, і ми можемо вирішити проблему дипломатичним шляхом”, –  сказав Путін, звертаючись до присутніх, передає «Народна Правда» з посиланням на BGNES.

Тим не менш, він висловив надію на те, що це не призведе до використання атомної зброї і великомасштабного конфлікту.

«Я пам’ятаю , що в 2005 році ми в основному домовилися про все, і досягнута була угода, за якою Північна Корея взяла певні зобов’язання щодо обмеження ракетно-ядерної програми. Всі інші учасники зобов’язалися сприяти цьому процесу, говорили про необхідність відновлення нормальних, хороших відносини між Північчю та Півднем, можливості для реалізації тристороннього діалогу Росія-Північ-Південь. Тоді, на жаль, хтось, на мій погляд, поставив до Північної Кореї вимоги, яких вона не обіцяла, і поступово, мало-помалу ситуація погіршилася до поточного рівня”, – сказав президент Росії.

Він закликав доєднатися до Північної Кореї в спільних проектах щодо зниження напруженості на Корейському півострові: «Росія має конкретні пропозиції, всі знаємо це – спільне шосе, що зв’язує Транссиб і корейські залізниці в Північній Кореї, трубопровідний проект, співпраця з північнокорейськими портами і так далі».

Окрім того, Володимир Путін сказав, що він не бачить бажання адміністрації США послабити напруженість навколо КНДР.

Нагадаємо, США за підтримки європейських країн подали на розгляд Радбезу ООН проект, що передбачає введення певних економічних санкції проти КНДР. Зокрема передбачається нафтове ембарго та заборона на експорт деяких товарів.

У свою чергу Японія та Південня Корея підтримали дану ідею щодо економічних санкцій, проте наголосили, що свою роль в улагодженні конфлікту має відіграти також Китай, як потужний гравець на політичній арені Сходу.

Джерело: Народна Правда