Тарифи на тепло: у Кабміні зробили важливе повідомлення

Тарифи на тепло: у Кабміні зробили важливе повідомлення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Уряд схвалив порядок розрахунків на теплову енергію, вироблену з газу, а також її постачання і транспортування як для населення, так і бюджетників. Даний порядок розрахунку середньозважених тарифів розробило Держенергоефективності.

Зазначене рішення є необхідним для виконання Закону України, яким запроваджується стимулюючий тариф на тепло з альтернативних джерел, пише “Народна Правда” з посиланням на “Україну комунальну“.

Loading...

Повідомляється, що виробники тепла з альтернативних джерел енергії отримають зафіксований на законодавчому рівні тариф на рівні 90% від тарифу на тепло з газу, а у разі його відсутності – на рівні 90% від середньозваженого тарифу на тепло з газу.

«Затвердження Урядом зазначеного порядку дозволяє Держенергоефективності розраховувати середньозважені тарифи. У свою чергу органи місцевого самоврядування зможуть встановлювати підприємствам стимулюючі тарифи на тепло з альтернативних джерел на гарантованому Законом рівні», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Відповідно до Закону України від 21.03.2017 №1959-VIII зазначені середньозважені тарифи щоквартально, до 25 числа останнього місяця кварталу, розраховуються Держенергоефективності за інформацією НКРЕКП та органів місцевого самоврядування у порядку, затвердженому Урядом.

Нагадаємо, повноваження по затвердженню тарифів у сфері тепло- і водопостачання для більшості міст України повернуті до місцевих органів влади. Про це повідомив глава Національної комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк.

Нагадаємо також, що з 2 серпня набув чинності закон, який передбачає обов’язковий облік теплової енергії та водопостачання. Тобто тепер українці будуть платити лише за фактично спожитий обсяг комунальних послуг.

Також ми писали, що на початку серпня Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг не змогла прийняти проект нової методики розрахунку тарифу за газ. Незабаром після початку засідання було оголошено про його закриття через активну позицію представників Федерації профспілок України, які своєю присутністю заважали проведенню засідання.

Джерело: Народна Правда