У Раді задумали посилити покарання за злочини проти силовиків, є подробиці

У Раді задумали посилити покарання за злочини проти силовиків, є подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Законопроект про підвищення відповідальності за злочини проти співробітників силових органів пройде у Верховній Раді друге читання. Відповідно до запропонованих законодавчим нормам відповідальність за подібні злочини зросте аж до довічного ув’язнення.

Саме таким може стати покарання за замах на вбивство, зазначає «Народна Правда». Також будуть більш серйозно каратися злочини стосовно родичів силовиків. Такі нововведення зумовлені кількома резонансними випадками, що сталися останнім часом.

За інформацією силовиків, на даному етапі, коли в Україні триває військовий конфлікт, помітно збільшилася кількість злочинів проти їх співробітників, причому відбувається не тільки в зоні бойових дій.

У зв’язку з цим автори законопроекту запропонували окремо прописати норми відповідальності за злочини проти співробітників СБУ, прикордонників, нацгвардійців, військових і охоронців перших осіб держави.

Тільки з початку поточного року сталося вбивство полковника СБУ в Маріуполі, а також вбивство в Києві полковника військової розвідки. В обох випадках стався підрив автомобілів.

Тому зростає покарання за матеріальний збиток, нанесений силовику, де максимальне покарання – 5 років позбавлення волі. У разі замаху на вбивство співробітника Нацгвардії, СБУ, прикордонної служби. Аналогічне покарання вбивство або замах на родичів силовиків через їх службової діяльності.

Як повідомлялося раніше, в день Незалежності в Києві стався вибух, в якому постраждали родичі Героя України.

Джерело: Народна Правда