В Каталонії проголосували за референдум про незалежність

В Каталонії проголосували за референдум про незалежність
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Парламент Каталонії проголосував за проведення референдуму про незалежність від Іспанії. Закон про референдум був прийнятий голосами депутатів від партій, які мають більшість і виступають за незалежність Каталонії.

Про це повідомляє «Народна правда» з посиланням на El Pais.

Loading...

Прийнятий закон, за словами прихильників незалежності Каталонії, дозволить провести референдум 1 жовтня цього року.

Влада Каталонії планує винести на референдум питання, яке звучить так: «Чи хочете ви, щоб Каталонія стала незалежною державою з республіканською формою правління?».

Відповідно до прийнятого документа Каталонія збереже членство в ЄС, а каталонці будуть мати громадянство Каталонії разом з іспанським. Громадянами Каталонії зможуть стати піддані Іспанії, які проживають на її території з грудня 2016 року.

Також повідомляється, що офіційний Мадрид назвав референдум незаконним і планує оскаржити рішення парламенту Каталонії в суді.

Нагадаємо, каталонці вже багато років піднімали питання про автономність від Іспанії. Так ми повідомляли про багатотисячний мітинг з вимогами про проведення референдуму, який пройшов у Барселоні влітку.

Також раніше прем’єр-міністр Каталонії Карлес Пучдемон оголосив про рішення провести референдум про відокремлення від Іспанії 1 жовтня 2017 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...