Каталонія прийняла важливий закон на шляху до незалежності від Іспанії

Каталонія прийняла важливий закон на шляху до незалежності від Іспанії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Каталонським парламентом прийнято закон про перехідний період, яким, як вважають прихильники боротьби за незалежність регіону, створюється юридична основа для того, щоб автономія вийшла зі складу Іспанії.

Документом буде набуто чинності лише тоді, коли прихильниками відокремлення Каталонії буде здобуто перемогу за результатами референдуму. Дія закону триватиме два місяці, доки не запуститься процес, який створить самостійну парламентську республіку, передає «Народна Правда» з посиланням на видання El Pais.

Loading...

Каталонським парламентом прийнято закон про референдум у середу, 6 вересня, та прийнято ряд супутніх документів, зокрема, про те, як формуватиметься виборча комісія та щодо принципів організації голосування.

Як повідомив очільник каталонського уряду Карлес Пучдемона, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Одразу після цього, у четвер, конституційним судом Іспанії призупинено закон про референдум, який був прийнятий парламентом Каталонії та винесено постанову припинили процедуру референдуму з питання про незалежність цієї іспанської провінції до 1 жовтня.

Джерело: Народна Правда