Киян попередили про небезпечний вірус грипу

Киян попередили про небезпечний вірус грипу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Столичні заклади охорони здоров’я активно готуються до епідемічного сезону та появи нових збудників грипу, оскільки медики вважають, що цього року епідемії вже не уникнути.

Торік грип типу А (H1N1), до якого належить і штам “Мічиган”, циркулював на дуже низькому рівні. Але попри “неагресивність” штаму медики вважають, що цього року епідемії грипу вже не уникнути, пише “Народна Правда” з посиланням на прес-службу КМДА.

За словами, заступника голови КМДА Миколи Поворозника, багаторічні спостереження за грипом, дані про імунітет до захворювання у здорових осіб, а також низький відсоток охоплення вакцинацією населення на тлі погіршення соціально-економічної ситуації в Україні дають усі підстави спрогнозувати зростання кількості захворілих на 14%.

“Оскільки вірус “Мічиган” є підвидом “свинячого” грипу, то він має схожі ознаки захворювання. Його інкубаційний період складає 4-7 днів. Грип “Мічиган” відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень”, – попередив заступник голови КМДА.

Повідомляється, що під час прогресування грипу стан хворого може ускладнюватись через розвиток пневмонії, менінгіту, енцефаліту. При зараженні вірусом грипу “Мічиган” ускладнення розвиваються досить швидко та протікають складно.

Нагадаємо, у всьому світі вакцини для профілактики грипу щороку проходять щорічну заміну штаммового складу для поточного року, згідно з прогнозами і рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Як розповіла директор Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко, для епідеміологічного сезону 2017-2018 для нашої півкулі будуть актуальними штами грипу: A/Michigan/45/2015 (H1N1), A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2), B/Brisbane/60/2008.

Нагадаємо також, що Кабінет Міністрів України вніс до бюджетної резолюції 370 гривень на медичне обслуговування одного пацієнта на 2018 рік і 450 грн на 2019 рік, але для виділення таких коштів потрібне ухвалення Верховною Радою законопроекту про фінансування медичної реформи.

Як зазначається, в тексті Бюджетної резолюції уряд зафіксував такі розміри тарифів, які покриватимуться лікарю первинної допомоги (терапевт, педіатр, сімейний лікар) за обслуговування одного пацієнта на рік.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що згідно з запропонованою медичної реформи держава введе субсидії для людей, у яких немає коштів на оплату медпослуг.

Джерело: Народна Правда