Простіше кинути палити: цигарки в Україні рекордно подорожчають

Простіше кинути палити: цигарки в Україні рекордно подорожчають
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Здорожчання цигарок в Україні триватиме надалі. Не виключено, що вже через кілька років їх вартість стане захмарною для багатьох категорій споживачів тютюнових виробів.

Згідно законопроекту, оприлюдненого міністерством фінансів України, планується підвищення ставок акцизу на тютюнові вироби до європейського рівня, повідомляє Народна Правда з посиланням на UBR. Таким чином, замість теперішніх 21 євро за 1 тисячу цигарок, він складатиме 90 євро за аналогічну кількість вже до 2025 року.

Loading...

Втім, як виходить з проекту документу, ставка акцизу буде підійматись поступово. Так, в наступному 2018 році вона зросте на прогнозований індекс споживчих цін, який запрограмовано на рівні 8,1 відсотка, та ще додаткові 20 відсотків. Саме на 20 відсотків буде збільшуватись ставка акцизу щорічно, і таким чином до 2025 року сягне омріяних урядовцями 90 евро.

Як зазначають експерти, при такому сценарії на той час пачка самих дешевих цигарок коштуватиме українцям 80-90 гривень. Разом з тим, за словами експерта українського центру контролю за тютюном Оксани Тотовицької, у наступному 2018 році цигарки подорожчають в середньому на 7 гривень за пачку.

Нагадаємо, падіння купівельної спроможності українців та зростання податків стали одним з чинників занепаду вітчизняної виноробної галузі. На ці процеси також наклалась анексія Криму росіянами.

А нещодавно в НБУ оприлюднили доволі оптимістичний прогноз щодо рівня доходів українців у наступному 2018 році. Там передбачають, що українська економіка буде слідувати світовим трендам, що свідчать про повільне зростання.

Джерело: Народна Правда