Як отримати десять окладів при виході на пенсію

Як отримати десять окладів при виході на пенсію
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Працівники бюджетної сфери можуть отримати десять окладів при виході на пенсію. Для цього потрібно діяти у відповідності з вимогами актуального пенсійного законодавства України.

Працівники педагогічної сфери, як і інші робітники бюджетних установ, мають повне право на отримання одноразової допомоги, розмір якої складає десять окладів, повідомляє Народна Правда з посиланням на видання «Тернопільський тиждень». Як відзначають в Партії пенсіонерів України, таке право врегульоване пунктом 71 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з яким, воно діє у випадку, коли людина виходить на пенсію по досягненню відповідного віку.

Loading...

Відповідно до пункту 5 Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України номер 1191 від 2011 року, допомога в розмірі десяти окладів надається пенсіонерам, яким призначена пенсія за віком в період, починаючи з 1 жовтня 2011 року. А пунктом 2 згаданого Порядку передбачається, що до обсягу страхового стажу, яким визначається отримання права на виплату вищезазначеної допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років у відповідності до пункту е) статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Нагадаємо, в четвер стало відомо про те, що проект пенсійної реформи буде розглянуто Верховною радою в другому читанні. Документ вже схвалено відповідним парламентським комітетом, і тепер настала черга приймати рішення у сесійній залі.

А вже з наступного місяця пенсії в Україні обіцяють «осучаснити». Як очікується, для великої кількості діючих пенсіонерів розміри виплат суттєво зростуть. Разом з тим, очікується, що таке реформування негативно відобразиться на розмірі виплат для людей, які будуть виходити на пенсію після цього.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...