“Євробляхи”: Южаніна підписала із мітингарями “мирову”

”Євробляхи”: Южаніна підписала із мітингарями “мирову”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Комітет з питань податкової та митної політики разом з представниками громадськості, спільно підготував меморандум щодо розв’язання проблеми власників нерозмитнених автомобілів з іноземними номерами. Він включає в себе зобов’язання як зі сторони автомобілістів, так і зі сторони держави.

Про це повідомила голова комітету, народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ніна Южанін, пише “Народна Правда“.

Loading...

За її словами, для вирішення проблеми комітет працював до 24 години, аби знайти компроміс.

Для держави, підкреслила Южаніна, є неприйнятною позиція щодо нульового розмитнення без сплати жодних платежів.

“Навіть, якщо у нас є 800 тис нерозмитнених автомобілів, не можуть їх власники отримати невстановлену пільгу, порушити усі митні правила, не ставити автомобілі на облік, в той час, коли абсолютна більшість громадян України виконала усі вимоги законодавства”, зазначила вона, додавши, все ж таки між сторонами досягнуто розуміння.

Представники влади пообіцяли протестувальникам, що наступного пленарного тижня розглянуть проект закону, який, зокрема, включатиме розділ щодо закриття кордонів України для ввезення авто з метою тимчасового ввезення або транзиту.

Цей розділ має включати внесення змін і в Податковий кодекс, і в інші базові закони правоохоронних органів.

Друга частина меморандуму говорить про те, що автомобілі, які вже знаходяться на території України, могли бути поставлені на облік і були розмитнені зі сплатою усіх митних платежів, які встановлені державою. Ці митні платежі, по зниженій ставці, яка діє для автомобілів не раніше 2010 року випуску, мають бути сплачені.

Це буде стосуватися автомобілів не пізніше 2000 року випуску, – повідомила народний депутат.

Ніна Южаніна зазначила, що, згідно меморандуму, на період закриття кордонів для ввезення нових автомобілів, 7 вересня, починає діяти ліберальна норма про непритягнення до адміністративної відповідальності власників автомобілів з іноземними номерами за порушення митних правил.

Нагадаємо, учасники акції протесту біля ВР вимагали відміну штрафів за автомобілі з єврономерами та прийняття прозорого закону. Організатори акції протесту звернулися до влади з вимогою, щоб до них на акцію протесту вийшов представник президента, АП, чи Кабміну.

Водії машин на єврономерах або, як іще називають такі автомобілі противники б/у автопрому з Європи, – “корит на евробляхах”, вимагали від влади зміни митних правил.

До речі, за даними Державної фіскальної служби, в Україні знаходиться понад 62 тисяч автомобілів на іноземних номерах.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...